Підтримка проекту Декларації ООН про права селян

26.02.2018

Підтримка проекту  Декларації ООН про права селян  та інших людей, які працюють у сільській місцевості

Всеукраїнська асоціація сільських та селищних рад (ВАССР) ініціює селянську  підтримку  в Україні проекту  Декларації Організації Об’єднаних  Націй про права селян  та інших людей, які працюють у сільській місцевості. Проект Декларації є результатом  багаторічної боротьби   селян багатьох країн світу за можливість гідно жити і працювати у сільській місцевості. У Декларації викладено особливості реалізації  фундаментальних прав людей, які проживають і працюють  на селі. Найголовнішими з них є: право на землю, на працю, соціальний захист  і гідний дохід за місцем проживання, на вироблення і споживання  традиційних продуктів харчування, на колективне використання  місцевих ресурсів в інтересах сільських мешканців. Міжнародні організації, які контролюють дотримання прав людини, зібрали численні докази того, що  ці та інші права селян у всьому світі порушуються. Подібне, у різних формах, спостерігається й в Україні. Низка вітчизняних громадських організацій  1 лютого  2018 року  звернулися до Уряду  з проханням  забезпечити  підтримку  Україною Декларації у процесі її прийняття ООН.   Для того, щоб Уряд почав діяти, важливо, щоб це звернення  підтверджувалося голосами «знизу». Треба донести «нагору», що захист прав селян – це не тільки позиція   організацій, а й вимога широкого загалу.

Якщо Ви хочете долучитися до відстоювання прав  селян на гідне життя і заробіток  на своїй землі за міжнародними  стандартами, то засвідчить свою причетність  до цього:

• телефонним дзвінком на урядову «гарячу лінію» за номером 1545 – дзвінки безкоштовні (з мережі фіксованого зв’язку Укртелеком,  телефонів мобільних операторів Київстар, Vodafone Україна, Лайфссел);
  • письмовим зверненням до Кабінету Міністрів України за адресою: 01008 м. Київ, вул. Грушевського, 12/2, Кабінет Міністрів України.

У зверненні має бути зазначено прізвище, ім’я, по батькові, місце проживання, викладено суть порушеного питання, пропозиції, прохання чи вимоги. Письмове звернення має бути підписано заявником (заявниками) із зазначенням дати.