Підвищення обізнаності щодо вакцинації

12.02.2024

Фахівці обласного центру контролю та профілактики хвороб  втілюють на Кіровоградщині проєкт, спрямований на підвищення обізнаності щодо вакцинації. Так сьогодні медики провели виїзну вакцинальну сесію проти кору у Великосеверинівській громаді. Також в межах проєкту «Захистись!» пройшов тематичний  круглий стіл, в якому приймали участь головна державна санітарна лікарка Кіровоградської області Надія Оперчук, голова Великосеверинівської сільської ради Сергій Левченко, завідувачка відділу імунопрофілактики Кіровоградського обласного центру контролю та профілактики хвороб Наталя Дьяченко, головний лікар КНП ЦПМСД Артем Охріменко, представник церкви отець Костянтин та медичний персонал місцевої амбулаторії. Обговорювалися  проблемні питання  та плани вакцинації дітей від кору згідно із Національним календарем щеплень. Головна державна санітарна лікарка області наголосила, що Кіровоградщина має стабільно високі показники імунізації щодо кору. Так, у минулому році на цей показник становив 92% по Україні, а в області – 97%.
 «Чому ми так багато уваги приділяємо саме кору? Бо це найнебезпечніше з інфекційних захворювань. Тому для нас важливо вакцинувати кожну дитину, аби в області мати стійкий колективний імунітет», – зазначила головна державна санітарна лікарка.

 Також фахівці центру провели бесіди з батьками дітей, котрі підлягають щепленню, малюкам роздали подарунки, зокрема, книжечки «Лілі, яка потоваришувала з вірусами» та гостинці.

 

За матеріалами сторінки Фейсбук “Кіровоградський обласний центр контролю та профілактики хвороб”