Плануєте укласти першу декларацію для дитини або через певні причини змінити сімейного лікаря (терапевта чи педіатра)?

27.03.2024

Плануєте укласти першу декларацію для дитини або через певні причини змінити сімейного лікаря (терапевта чи педіатра)? Нагадуємо, як укласти декларацію.
 Знайти лікаря можна, спитавши у найближчому центрі надання первинної медичної допомоги. Або скориставшись нашим дашбордом “Електронна карта місць надання первинної медичної допомоги”. Тут є перелік медичних закладів (комунальних, приватних і ФОП), які укладають декларації з пацієнтами. А також список лікарів та кількість укладених із ними декларацій.
Як користуватись дашбордом: https://bit.ly/3TlDK4f
 Якщо вам незручно користуватися електронними інструментами – зателефонуйте до контакт-центру НСЗУ. Номер 16-77 – безкоштовний. Оператор контакт-центру допоможе знайти необхідну інформацію.
 Щоб укласти декларацію з лікарем, візьміть із собою:
 документ, що посвідчує особу пацієнта та/або його законного представника;
 документ, що засвідчує реєстрацію пацієнта в Державному реєстрі фізичних осіб – платників податків (обов’язково для осіб, які досягли 14-річного віку і є громадянами України);
Якщо людина через релігійні переконання відмовилась від прийняття РНОКПП, повідомила про це відповідний контролюючий орган, тоді в паспорті має бути відповідна відмітка, яку потрібно показати.
 При укладанні декларації можна обрати один із наступних методів автентифікації в електронній системі охорони здоров’я:
– за власним номером мобільного телефону;
– за електронними копіями оригіналів документів шляхом їх завантаження до електронної системи охорони здоров’я;
– за унікальним ідентифікатором іншого пацієнта в Реєстрі пацієнтів (наприклад, це стосується дітей до 14 років, для яких методом автентифікації є унікальний ідентифікатор одного із батьків в Реєстрі пацієнтів).
 Медичний працівник заповнює декларацію в електронній формі та обов’язково має її роздрукувати. Перевірте дані! У разі виявлення помилок – повідомте про це лікарю, який вносив інформацію. Після чого він або вона зобов’язані виправити помилки у внесених даних про пацієнта. Варто бути уважним при перевірці коректності внесених даних.
 Якщо декларація не містить помилок, необхідно підписати два примірники. У свою чергу лікар проставляє на них відмітку з датою отримання такої декларації закладом. Один примірник залишається пацієнтові, інший примірник декларації – у медичному закладі.