ПЛР-тестування при поверненні із-за кордону знову стає необхідністю

10.08.2021

З 05 серпня  змінилися правила перетину державного кордону через поширення штаму коронавірусу «Дельта». Кабінет Міністрів України запровадив суворіші вимоги до в’їзду на територію України, передусім із Росії та Індії.

Тепер усі невакциновані українці після повернення додому з Росії та Індії мають іти на самоізоляцію, якщо перебували на території цих держав більше 7 днів протягом останніх двох тижнів. Для них немає опції достроково завершити обов’язкову 14-денну самоізоляцію.

При поверненні з інших країн невакциновані громадяни встановлюють застосунок «Вдома» та беруть на себе зобов’язання розпочати 14-денну самоізоляцію. Підставою для дострокового припинення самоізоляції є наявність негативного результату ПЛР-тестування на COVID-19, зробленого протягом 72 годин з моменту перетину кордону.

Кіровоградська регіональна державна лабораторія Держпродспоживслужби уповноважена передавати результати тестування на COVID-19 методом ПЛР для припинення самоізоляції через додаток «Дій вдома». Оплата за роботу з дослідження матеріалу від людини методом ПЛР з метою виявлення РНК вірусу SARS-CoV-2 складає 640,55грн (вже з урахуванням ПДВ). Для якнайшвидшого отримання результатів день у день необхідно здавати мазки для дослідження вранці, до 11:00.

У разі одержання негативного результату тестування на COVID-19 методом ПЛР лабораторія Держпродспоживслужби вносить результат негативного дослідження до електронної системи Центру громадського здоров’я України. Внесені дані автоматично синхронізуються із сервісом «Дій вдома», після чого відповідне повідомлення сервісу «Дій вдома» повідомляє особу про можливість припинення самоізоляції.

Для виїзду за кордон можна отримати результати тестування англійською мовою. Для цього необхідно взяти з собою закордонний паспорт, його копію чи фото. Бланк з результатами ПЛР-тесту, який видає лабораторія, також має QR-код.

Для проведення тестування та за детальнішою інформацією звертайтеся за адресою: м. Кропивницький, вул. Велика Пермська, 58/1; тел. :(0522) 33 84 21; 33 88 78.

Головне управління Держпродспоживслужби в Кіровоградській області 

 

пцр