«Побачив? Прибери!» В Україні стартує найбільша екологічна акція осені

15.09.2020

19 вересня 2020 року о 10:00 Україна разом із мільйонами активістів зі 180 країн світу вийде на Всесвітній день прибирання «World Cleanup Day». В акції візьмуть участь люди, незалежно від віку та географії. Українці із міст та містечок, сіл та селищ об’єднаються заради досягнення спільної мети – порятунку планети від сміття.

У Кіровоградській області акція проходить за підтримки Управління молоді та спорту Кіровоградської обласної державної адміністрації. Цього року акція відбудеться із дотриманням карантинних норм та правил техніки безпеки. Обов’язковою вимогою є наявність захисних масок, рукавичок та врахування соціальної дистанції. У зв’язку з цим Всеукраїнський молодіжний рух «Let’s do it Ukraine» пропонує три форми участі:

· Індивідуальні прибирання. Позмагатись у обласному рейтингу та отримати офіційну подяку можна зареєструвавши результати локації за посиланням – https://docs.google.com/forms/d/124S9kB1ZO7VQMSA6vZDSjeR0CeE05N3iZNpg8Kh9Nic/edit .   Прибирання із друзями або родиною може стати оригінальною формою дозвілля. А для мотивації – перетворіть його на змагання. Обирайте забруднене місце й сміливо вирушайте вперед. Після прибирання важливо донести зібране до найближчого сміттєвого баку. За можливості – відсортувати зібране і здати в найближчий пункт прийому вторинної сировини. Збиратися в групи можна, але кількість учасників має бути обмежена, а площа – достатньо велика для дотримання соціальної дистанції. Закликаємо учасників робити фото на локаціях до і після прибирання та відмічати організаторів у соціальних мережах #побачивприбери #letsdoitukraine #worldcleanupday, щоб бути прикладом для інших. Результати своїх прибирань фіксуйте на сайті letsdoitukraine.org.

·   Цифрове очищення. Нову форму прибирання можна реалізувати в будь-якому зручному місці та в будь-який час. Видалення зайвої інформації зі своїх гаджетів дозволить розвантажити центри баз даних, на підтримку яких витрачається величезна кількість енергії.

· Картографування. Встановлюйте безкоштовний мобільний додаток «TrashOut» та відмічайте забруднені й очищенні території.

У Всесвітньому дні прибирання беруть участь громадяни України, комерційні та некомерційні організації, компанії та державні установи, співробітники яких приєднуються до акції на рівні корпоративної соціальної відповідальності, засоби масової інформації, зірки та лідери громадської думки. У 2015 р. до акції долучилося понад 500 000 учасників у 24 областях на 2832 локаціях. У 2017 році ГО “Let’s do it Ukraine” об’єднали понад 1 100 000 учасників та 4760 локацій по всій території країни. У 2018 році до прибирання в Україні долучилася Президент Естонії – Керсти Кальюлайд.

 Приєднуйтесь! Деталі на сайті  www.letsdoitukraine.org

Координатор акції в Кіровоградській області – Євгенія Ткаченко  095 31 85 129

Для вступу до обласної команди достатньо зареєструватись за посиланням – https://docs.google.com/forms/d/1bbic39vODMKQStDuWDV0rV9z49B27_jwjK5QSDWI8Oc/viewform?chromeless=1&edit_requested=true .
 Всеукраїнський молодіжний рух Let’s do it, Ukraine