Податок на город: хто з українців може не платити в 2023 році

10.04.2023

У 2023 році деякі категорії громадян звільнили від сплати податку на земельну ділянку. Про це повідомляє “Апостроф” .

Цього року податки на землю можуть не сплачувати:

• особи з інвалідністю І та ІІ групи;
  • пенсіонери за віком;
  • українці, які виховують трьох і більше дітей віком до 18 років;
  • ветерани війни та громадяни, на яких поширюється дія Закону “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”;
  • особи, які постраждали внаслідок Чорнобильської аварії;
  • власники земельних ділянок, земельних паїв та користувачі землі при їх передачі в оренду платнику єдиного податку четвертої групи.

Податкова ставка на ділянки землі становить трохи більше 3% їх нормативної грошової оцінки.

• для лісових земель – у межах 0,1% їхньої нормативної грошової оцінки;
  • для с/г угідь – трохи більше 1% і щонайменше 0,3% їх нормативної грошової оцінки;
  • для земель загального користування – трохи більше 1% їх нормативної грошової оцінки.

Якщо земельні ділянки перебувають поза населеними пунктами чи в населених пунктах, нормативна грошова оцінка яких не здійснювалася, податок встановлюється у розмірі:

• для сільськогосподарських угідь – не більше 5% та не менше 0,3% нормативної грошової оцінки одиниці площі ріллі по регіону;
  • трохи більше 5% від нормативної грошової оцінки одиниці площі ріллі по регіону;
  • для лісових земель – у межах 0,1% нормативної грошової оцінки площі ріллі в регіоні.

Оподаткування відсутнє за таких площ земельних ділянок:

• для ведення особистого с/г – не більше 2 га;
  • для ведення садівництва – не більше 0,12 га;
  • для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель та споруд (присадибна ділянка): у селищах – не більше 0,15 га, у селах – не більше 0,25 га, у містах – не більше 0,10 га;
  • для будівництва індивідуальних гаражів – не більше ніж 0,01 га;
  • для індивідуального дачного будівництва – не більше ніж 0,10 га;

Плата за землю не нараховується і не стягується за земельні ділянки, розташовані на територіях, де ведуться військові дії, та ті, що їх окупувала росія.

“Апостроф”