Понад 11 тисяч ветеранів уже скористалися послугами Державної служби зайнятості цього року

23.07.2026

Сергій Яценюк давно мріяв відкрити власну станцію технічного обслуговування автомобілів. Щоб реалізувати задум, він звернувся до Державної служби зайнятості, підготував бізнес-план та отримав грант за ветеранським напрямом програми «Власна справа». Завдяки цій підтримці Сергій придбав необхідне обладнання, відкрив власний автосервіс і створив робочі місця. Його історія – одна з багатьох про те, як Державна служба зайнятості допомагає ветеранам повертатися до цивільного життя, реалізовувати професійний досвід і втілювати власні підприємницькі ідеї.

Сьогодні ветерани та ветеранки можуть отримати в Службі зайнятості комплексну індивідуальну підтримку: від кар’єрного консультування та пошуку роботи до професійного навчання, ваучерів на освіту, грантів на започаткування або розвиток бізнесу та компенсацій роботодавцям за облаштування інклюзивних робочих місць.

Нова професія або підвищення кваліфікації
З початку 2026 року послугами Державної служби зайнятості вже скористалися понад 11 тисяч учасників бойових дій. Майже 3 тисячі ветеранів та ветеранок знайшли роботу за сприяння служби зайнятості. Загалом із початку повномасштабного вторгнення працевлаштовано вже 13,2 тисячі учасників бойових дій.
Кар’єрні радники допомагають ветеранам оцінити професійний досвід, визначити подальші кар’єрні можливості, підібрати вакансії або скласти індивідуальний план професійного розвитку. За потреби фахівці пропонують пройти навчання чи перекваліфікацію, якщо це допоможе швидше знайти роботу або опанувати нову професію.
Для тих, хто планує змінити сферу діяльності або здобути нові компетентності, Державна служба зайнятості пропонує кілька можливостей.Наприклад, ветерани можуть безоплатно пройти професійне навчання у центрах професійно-технічної освіти ДСЗ. Навчання відбувається за професіями, які користуються попитом на ринку праці, а також за сучасними програмами підвищення кваліфікації.
Ще один інструмент – ваучер на навчання, який дозволяє окремим категоріям громадян, зокрема учасникам бойових дій, здобути нову спеціальність або підвищити кваліфікацію у закладах освіти без отримання статусу безробітного.
З початку року понад 1,1 тисячі учасників бойових дій скористалися можливостями професійного навчання. Із них майже 800 осіб пройшли навчання за направленням служби зайнятості, а понад 300 ветеранів отримали ваучери на навчання. Від початку повномасштабної війни за сприяння Державної служби зайнятості навчання вже пройшли понад 11 тисяч учасників бойових дій.

Власна справа – ще одна можливість для ветеранів
Все більше ветеранів обирають підприємництво. Для цього діє окремий ветеранський напрям урядової грантової програми «Власна справа», який реалізує Державна служба зайнятості.
Програма передбачає гранти до 1 мільйона гривень для ветеранів, ветеранок. людей з інвалідністю внаслідок війни та другого з подружжя на відкриття або розвиток власного бізнесу. Кошти можна спрямувати на придбання обладнання, інструментів, сировини, оренду приміщення, транспортні витрати та інші потреби, необхідні для започаткування чи розширення підприємницької діяльності. Однією з умов отримання гранту є створення нових робочих місць.
З початку 2026 року гранти за ветеранським напрямом програми отримали 802 ветерани, ветеранки, люди з інвалідністю та члени їх сімей. Від початку реалізації програми вже підтримано понад 3,3 тисячі ветеранських бізнес-проєктів, які створили більше 1,5 тисяч нових робочих місць.

Підтримка роботодавців, які працевлаштовують ветеранів з інвалідністю
Державна служба зайнятості також компенсує роботодавцям витрати на облаштування робочих місць для людей з інвалідністю.
З початку року завдяки цій програмі вже 92 учасники бойових дій з інвалідністю отримали облаштовані відповідно до своїх потреб робочі місця. Від початку повномасштабного вторгнення компенсацію на облаштування вже отримано для 718 робочих місць ветеранів і ветеранок з інвалідністю.
Комплексна підтримка ветеранів залишається одним із пріоритетів Державної служби зайнятості. Працевлаштування, професійне навчання, грантові програми та підтримка роботодавців допомагають ветеранам швидше адаптуватися до цивільного життя, знайти нові можливості для професійної реалізації або започаткувати власну справу.

 

 

За інформацією Державної служби зайнятості