В Україні 2161 аптека відпустили інсуліни за останні 7 днів. Це втричі більше, ніж було протягом останніх тижнів. Зокрема відпуск інсулінів відновлюють аптеки, які перебували в зоні бойових дій та поряд.
Впізнати аптеку, яка відпускає інсуліни за програмою реімбурсацій можна за позначкою “Доступні ліки. + Інсуліни”. Або телефонуйте до контакт-центру НСЗУ 16-77. Оператори підкажуть адресу і контакти найближчої аптеки, де можна отримати препарати.
Наголошуємо, що всі інсулінозалежні зможуть отримати інсулін без доплати. Це стосується всіх 47 препаратів, що внесені в Реєстр лікарських засобів, які підлягають реімбурсації. НСЗУ відшкодує аптекам повну вартість відпущеного інсуліну.
На період воєнного стану, рецепт на інсулін може виписати:
будь-який сімейний лікар, терапевт чи педіатр, не залежно від того чи укладена з ним декларація, чи ні (відповідно до плану лікування, складеного ендокринологом);
ендокринолог.
Нагадаємо, що під час воєнного стану лікар може виписати як електронний, так і паперовий рецепт.
Якщо лікар має доступ до електронної системи охорони здоров’я – він створить електронний рецепт, і його номер та код підтвердження надійде на телефон пацієнту.
У разі відсутності доступу до електронної системи охорони здоров’я, лікар випише паперовий рецепт, поставивши свій підпис та печатку.
В самому рецепті лікар може вказувати не торгову назву препарату, а тип інсуліну:
– інсулін людський генно-інженерний: – короткої дії; – середньої дії;
-аналог інсуліну ультракороткої дії;
– аналог інсуліну тривалої дії;
– комбіновані інсуліни (людський генно-інженерний 30/70, аналоговий інсулін 30/70).
Національна служба здоров’я України
Додатково: список аптек, у яких можна отримати препарати інсуліну, за посиланням https://bit.ly/apteky_insul
Також наявність інсуліну в аптеках можна перевірити за допомогою сервісів tabletki.ua та geoapteka.ua.