Порядок повторного оформлення допомоги на проживання ВПО

27.06.2024

Війна триває та змушує виїжджати навіть тих, хто попри складні умови вирішив повернутися додому. Саме для них ГО “ВПО України” надає роз’яснення щодо  порядку повторного оформлення допомоги на проживання ВПО.

У разі евакуації із небезпечних регіонів сім’ї мають право на отримання допомоги на проживання ВПО як у разі переміщення вперше, так і повторно за умови, що переміщення здійснюється:

З території, на якій оголошено обов’язкову евакуацію після 1 серпня 2023 р., якщо людину включено до переліку осіб, яких обов’язково/примусово евакуюють. Треба звернутися до ОВА засобами телефонного/поштового/електронного зв’язку, щоб родину включили до відповідного переліку.

З території, на якій ведуться бойові дії або тимчасово окупованих територій, які включені до Переліку після 1 грудня 2023 р.

Після повернення додому житло людини було знищено або пошкоджено до ступеня непридатності для проживання. Цей факт має бути документально підтвердженим.

Допомога призначається на сім’ю.

Звернутися за виплатами вперше можна як через застосунок Дія, так і безпосередньо – до ЦНАПу, органу соціального захисту населення, виконавчого органу сільської, селищної, міської ради.

Увага! Повторне звернення в онлайн-форматі недоступне.

Оформлення документів вимагає часу й терпіння, але все має бути впорядковано. Намагаймося ставитися до цього з розумінням!

ГО “ВПО України”