При обстеженні сільськогосподарських угідь області на стерні зібраних культур, багаторічних травах, неорних землях, подекуди на сходах озимого ріпаку у пороговій кількості виявлено мишоподібних гризунів. Їх розмноженню та поширенню сприяють агрокліматичні умови кінця літа, що в подальшому може зумовити масове розмноження і активізацію розселення шкідника на сходах озимих культур.
Для запобігання збільшення чисельності гризунів слід проводити постійний моніторинг їх розвитку та використовувати профілактичні заходи щодо зменшення чисельності шкідників у місцях резервацій.
За наявності 3-5 і більше жилих колоній на гектарі необхідно застосовувати родентициди, дозволені до використання на території України у 2022 році.
З метою охорони навколишнього природного середовища перевагу слід надавати біологічному методу боротьби. Варто зазначити ефективне застосування бактоциду (препарату на основі бактерій збудника тифу гризунів) в боротьбі з мишовидними гризунами.
Консультації з питань захисту рослин та допомогу при встановленні фітосанітарного стану полів можуть надати державні фітосанітарні інспектори управління фітосанітарної безпеки Головного управління Держпродспоживслужби в Кіровоградській області, телефон для довідок: (0522) 32 12 21.
Детальніше про використання бактоциду – https://cutt.ly/2CuvIHw