Правила дорожнього руху оновили

17.11.2020

Уряд постановою від 11 листопада 2020 р. № 1105 затвердив зміни до Правил дорожнього руху. Постанова набуде чинності з дня офіційного опублікування. Що змінилося? Про це йдеться на сайті https://biz.ligazakon.net/.

1. Інструктори з водіння тепер зобов’язані пристібатися ременями безпеки, якщо за кермом ученьУчні зможуть практикуватися на дорозі тільки якщо у них немає протипоказань до навчання, підтверджених медичною довідкою.

2. Мотоцикли з боковим причепом належать до категорії А, а не B1.

3. У темну пору доби та в умовах недостатньої видимості пішоходи, які рухаються проїзною частиною чи узбіччям, повинні використовувати світлоповертальні елементи (стрічку, наклейку, жилет тощо) або бути в одязі, який має світлоповертальні елементи, для своєчасного їх виявлення іншими учасниками дорожнього руху.

4. Пасажири, користуючись транспортним засобом, повинні користуватися засобами пасивної безпеки (підголовниками, ременями безпеки, де їх установка передбачена конструкцією), а пасажири з інвалідністю, можуть не користуватися ними тільки якщо їх фізіологічні особливості унеможливлюють користування (було “завжають користуватися”).

5. На дорозі із смугою для маршрутних транспортних засобів дозволили рух велосипедистам.

6. Тепер усі транспортні засоби (за винятком автобусів), які використовуються для навчання (а не лише автомобілі) повинні бути обладнані додатковими педалями зчеплення (у разі коли конструкція транспортного засобу передбачає педаль зчеплення), акселератора (у разі коли конструкція транспортного засобу допускає можливість обладнання такою педаллю) і гальмування, дзеркалом або дзеркалами заднього виду для спеціаліста з підготовки водіїв.

7. Забороняється змінювати розміри, форму, позначення, колір і розміщення номерних знаків, крім випадку закріплення заднього номерного знака на додатковому обладнанні, що призначене для тимчасового перевезення багажу або вантажу, наносити на них додаткові позначення або закривати їх, вони повинні бути чисті і достатньо освітлені.

8. Небезпечні вантажі тепер позначаються замість “Інформаційної таблиці небезпечного вантажу” знаком “Табличка оранжевого кольору”. Також оновлено табличку до дорожнього знака з небезпечним вантажем.

9. Смуга для руху маршрутних транспортних засобів тепер призначена також для руху велосипедистів, якщо рух такою смугою здійснюється попутно загальному потоку транспортних засобів. Водію, який повертає праворуч на дорозі зі смугою для маршрутних транспортних засобів, що відокремлена переривчастою лінією дорожньої розмітки, дозволено виконувати поворот із цієї смуги. У таких місцях дозволяється також заїжджати на неї під час виїзду на дорогу і для посадки чи висадки пасажирів біля правого краю проїзної частини.

10. Дорожній знак 1.40 “Кінець дороги з удосконаленим покриттям” виглядатиме по-новому.