Представники громад вивчали питання бюджетних процесів

23.08.2017

21-22 серпня  заступник голови Великосеверинівської сільської ради, начальник фінансово-економічного відділу Олена Савченко  взяла участь у навчальному семінарі на тему: «Бюджетний процес та  формування фінансово спроможних громад», який відбувся  у м. Миколаєві  за сприяння  Програми U-LEAD з Європою «Програма для України – розширення прав і можливостей на місцевому рівні, підзвітності та розвитку». Серед учасників заходу – Лілія Кравчук, експерт з децентралізації; Віктор Венцель та Ігор Герасимчук, експерти Групи фінансового моніторингу Центрального офісу реформ при Мінрегіоні; керівники та фахівці з питань бюджету та фінансів об’єднаних територіальних громад Кіровоградської та Миколаївської областей. Основними питання семінару стали:  результати та перспективи  фінансової децентралізації, критерії оцінки фінансової спроможності громад, основні напрямки бюджетної політики на 2018 рік, особливості формування та  виконання бюджетів ОТГ, державна бюджетна підтримка, субвенція на формування  інфраструктури, Державний фонд регіонального розвитку та інші. Учасники семінару мали змогу отримати обґрунтовані відповіді та консультації експертів стосовно тих аспектів, які сьогодні є нагальними для фахових спеціалістів ОТГ. Не менш цікавим та корисним для учасників семінару був круглий стіл, на якому піднімалися актуальні проблеми бюджетного процесу та формування  органів управління фінансами в ОТГ.  Загалом під час семінару було порушено досить широкий спектр актуальних фінансових питань, що неодноразово породжувало палкі дискусії,  предметні обговорення та обмін досвідом роботи між учасниками заходу. Підбиваючи підсумки участі в заході, Олена Савченко  наголосила на актуальності та корисності таких семінарів, адже  в умовах, коли в області активно відбуваються процеси об’єднання громад, головним  є те, щоб всі громади були фінансово спроможними, а спеціалісти громад – мали достатній  рівень професіоналізму.