Пріоритети області на 2018 рік

27.12.2017

“Здоров’я наших дітей”, сільська медицина та децентралізація – наші пріоритети на 2018 рік, – голова облдержадміністрації Сергій Кузьменко
Одним із головних напрямів діяльності обласної влади в 2018 році залишиться реалізація ініційованого головою облдержадміністрації проекту “Здоров’я наших дітей”. На цьому наголосив Сергій Кузьменко журналістам Кіровоградщини на підсумковій прес-конференції. “Реалізація проекту триватиме і наступного року: у кожній районній лікарні будуть ремонтуватися пологові й дитячі відділення. Ця робота буде зроблена в повному обсязі”, – підкреслив керівник облдержадміністрації.
Окрім модернізації та переоснащення дитячих відділень, робота із втілення в життя проекту “Здоров’я наших дітей” наступного року триватиме і в напрямку розвитку матеріальної бази для занять дітьми фізкультурою та спортом. Сергій Кузьменко наголосив, що у 2018 році буде побудовано 12 мультифункціональних спортивних майданчики. “Ми маємо 9 мільйонів гривень у Державному бюджеті, ще запланували 9 мільйонів гривень у місцевих, переважно в обласному та районних, щоб наступного року побудувати такі майданчики”, – повідомив голова облдержадміністрації.
Серед інших пріоритетних напрямів на наступний рік – реалізація великого проекту з будівництва сільських амбулаторій. З Державного бюджету на ці цілі буде виділено 109 мільйонів гривень, додатково виділятимуться кошти на співфінансування з місцевих бюджетів. “Сподіваюся, що на Кіровоградщині з’явиться більше 20 нових амбулаторій. Це абсолютно новий рівень – сучасні приміщення площею у 260 квадратних метрів кожне. Там буде і житло для лікаря, – підкреслив Сергій Кузьменко. – Цей амбітний проект також передбачає придбання близько п’ятдесяти автомобілів медичного транспорту та різного медичного обладнання і засобів зв’язку для надання швидких консультацій”.
Децентралізація і створення об’єднаних територіальних громад – ще один з головних напрямів розвитку області наступного року. Голова облдержадміністрації наголосив, що децентралізація вже дала свої позитивні результати, зокрема, фінансові, оскільки на місцях залишається більше необхідних для розвитку громад коштів. Як приклад Сергій Кузьменко навів позитивні зміни у роботі громадського транспорту в обласному центрі: місто мало можливість протягом двох останніх років придбати 20 нових тролейбусів і 20 нових автобусів. “Завдяки фінансовій децентралізації держава дала можливість громаді мати більше коштів. Це сприяло покращенню транспортного сполучення. Є й інші приклади в області позитивних змін завдяки фінансовій децентралізації: ремонт мостів, доріг, дитсадків, освітлення вулиць та інше”, – підкреслив Сергій Кузьменко.
Є перспектива, що у 2018 році більше 10 об’єднаних територіальних громад Кіровоградщини проведуть перші вибори. Нині триває організаційна робота, проводяться відповідні консультації на територіях. Голова облдержадміністрації принагідно закликав керівників райдержадміністрації сприяти об’єднавчим процесам і створенню нових ОТГ.
Джерело: http://kr-admin.gov.ua