Про дотримання правил пожежної безпеки під час жнивної кампанії

29.07.2021

Під час жнив зростає небезпека виникнення пожеж. Загрозливу ситуацію створюють спекотна погода, енергонасичені хлібозбиральні агрегати, які нерідко знаходяться у несправному стані, а також людська недбалість та безвідповідальність. Як свідчить статистика, найбільш поширеними причинами виникнення пожеж під час збирання зернових є необережне поводження з вогнем, зумисне спалювання стерні та порушення правил пожежної безпеки.

Тож рятувальники наголошують, що в період збирання врожаю категорично забороняється:

– палити біля хлібних масивів;

– розкладати багаття на полях та поблизу них;

– спалювати стерню, післяжнивні залишки;

– полювати неподалік ланів;

– допускати проїзд чи стоянку техніки, окрім спеціально обладнаної, ближче, ніж за 100 м від хлібних масивів;

Дорослі повинні нагадати дітям про правила пожежної безпеки та подбати, щоб вони не бавилися з вогнем поблизу сільгоспугідь;

Звертаємо увагу, що згідно Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України з метою збереження довкілля щодо посилення відповідальності за дії, спрямовані на забруднення атмосферного повітря та знищення або пошкодження об’єктів рослинного світу», № 556-ІХ від 13.04.2020 року збільшено штрафні санкції, передбачені ст.ст.77, 77-1 Кодексу про адміністративні правопорушення та ст.ст.241, 245 Кримінального кодексу України щодо пожежної безпеки у лісах та забруднення атмосферного повітря.

Відповідно до прийнятого закону, за спалення або пошкодження вогнем лісів, зелених насаджень навколо населених пунктів, вздовж залізниць, а також стерні, сухих дикоростучих трав, будуть штрафи, які збільшили у 18 разів: доведеться заплатити від 91 800 гривень до 153 000 гривень.

Також у 20 разів підвищили штраф за забруднення або іншу зміну природних властивостей атмосферного повітря шкідливими для життя, здоров’я людей або для довкілля речовинами, відходами або іншими матеріалами промислового чи іншого виробництва (якщо це створило небезпеку для життя, здоров’я людей або для довкілля) – до 30600-61200 гривень.

За випалювання на сільгоспземлях, в смугах відводу автомобільних доріг і залізниць, у парках, інших зелених насадженнях та газонів у населених пунктах тепер загрожує штраф у розмірі від 3060 гривень до 6120 гривень.

Розмір штрафів за порушення вимог пожежної безпеки в лісах збільшили з 5 – 50 до 90 – 900 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 1530 грн до 15 300 грн).

За самовільне випалювання рослинності або її залишків штрафи збільшили з 10 – 70 до 180 – 1260 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 3060 грн до 21 420 грн).

За самовільне випалювання рослинності або її залишків в межах територій та об’єктів природно-заповідного фонду штрафи збільшили з 20 – 100 до 360 – 1800 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 6120 грн до 30 600 грн).

За вчинення злочину, передбаченого ст. 241 ч.1 Кримінального Кодексу України (забруднення атмосферного повітря) – покарання у вигляді штрафу від 30600 грн до 61200 грн або обмеження волі на строк до трьох років. За злочин за ст. 245 Кримінального Кодексу України (знищення або пошкодження об’єктів рослинного світу) – покарання у вигляді штрафу від 91800 грн до 153000 грн або обмеженням волі на строк від двох до п’яти років, або позбавленням волі на той самий строк.

У разі виявлення неправомірної поведінки або пожежі просимо негайно повідомити про це, звернувшись до аварійно-рятувальної служби (101) .