Про дотримання вимог “Правил охорони електричних мереж”

14.06.2019

Відповідно до вимог «Правил охорони електричних мереж», затверджених Постановою Кабінету Міністрів від 04.03.97р. №209, для підтримання в пожежобезпечному стані охоронних зон ПЛ 330-750 кВ просимо землекористувачів вжити дієвих  заходів щодо:

– недопущення  спалювання бур’янів, стерні, соломи в межах охоронної зони ПЛ, забезпечення в дводенний термін після закінчення збирання зернових прибирання після жнивних рештків (солому) та виконання оранки землі охоронної зони ПЛ;

– попередження  громадян про заборону спилювання дерев в охоронній зоні ПЛ.

(Охоронна зона ПЛ установлена по обидві сторони від крайніх проводів лінії на відстані 30м  для ПЛ-330кВ і 40м для ПЛ-750кВ.)

Також звертаємо увагу,  що ПЛ знаходяться під великою напругою (330 тис. Вольт-750 тис. Вольт) і наближення людини до дерева, навіть на відстань декількох метрів, що входить в контакт з дротом, або до обірваного провода ПЛ, що лежить на землі,  на відстань до 10 м, може бути смертельно небезпечним для життя людини.

Вважаємо за необхідне повідомити, що на сьогоднішній день вартість однієї пошкодженої опори складає 1,5 млн.грн. У разі розбирання  металевих частин опори порушується їх конструктивна міцність, що може призвести до руйнування не тільки розібраної опори, а й сусідніх з нею. Як наслідок таких крадіжок, аварійне відключення енергопостачання, підвищується вірогідність виникнення аварійної ситуації в енергосистемі України, необхідність проведення аварійно-відновлювальних робіт на повітряних лініях державного значення, які проходять по територіям землевласників. До відома: в залежності від наслідків аварійного відключення ПЛ 330-750кВ, винний притягується до адміністративної чи карної відповідальності згідно чинного законодавства.

У разі виявлення пошкодження ПЛ просимо повідомити про це сільську раду за тел. 0500127299 або  чергового диспетчера Кіровоградського ремонтно-експлуатаційного центру Дніпровської енергосистеми за тел.: (0522) 24-33-71, моб. 0503212425  ЦІЛОДОБОВО, або за адресою Кіровоградська область м. Кропивницький вул. В’ячеслава Чорновола,2.

Кіровоградський  ремонтно-експлуатаційний центр  Дніпровської енергосистеми