Про недопущення занесення високопатогенного грипу птиці на територію району

07.12.2022

У зв’язку з погіршенням епізоотичної ситуації у світі щодо грипу птиці зокрема з вересня по листопад 2022 року в країнах Європи зареєстровано 763 спалахи високопатогенного грипу птиці в 23 країнах у т.ч. що межують з Україною (Угорщина – 13, Польща – 1, Молдова-1), враховуючи шляхи міграції цільових видів дикої перелітної птиці, військові дії, які можуть впливати на розширення зони високого ризику виникнення грипу птиці, значну концентрацію поголів’я птиці, існує високий ризик занесення та розповсюдження грипу птиці в Україні з 1 декади грудня 2022 року по III декаду лютого 2023 року.

Відповідно до вищевикладеного попереджуємо власників домашньої птиці  про необхідність дотримуватись «закритого» режиму роботи, не допускати залітання диких та синантропних птахів у пташник. Просимо при будь-якій підозрі або невластивій поведінці птиці чи її загибелі в місцях зупинок та літування дикої перелітної птиці негайно повідомляти  про це Кіровоградську району державну лікарню ветеринарної медицини або звернутися до Кропивницько-Соколівського управління Головного управління Держпродспоживслужби в Кіровоградській області за адресою: м. Кроцивницький, вул. Бобринецький шлях, 6 телефон (0522) 33-85-70.