Про передачу функцій з прийому громадян на рівень об’єднаних територіальних громад

11.08.2020

Постановою Кабінету Міністрів України від 22 липня 2020 року №632 «Деякі питання виплати державної соціальної допомоги» внесено зміни до порядків надання різних видів державної допомоги та житлових субсидій у частині прийому документів для надання та призначення різних видів державної допомоги, житлових субсидій, пільг та компенсацій.

Зокрема удосконалено механізм взаємодії державних органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування для забезпечення сервісного підходу та принципу максимальної доступності адміністративних послуг соціального характеру для мешканців територіальних громад.

Зазначеною постановою передбачено з 1 січня 2021 року передачу функцій з прийому заяв з необхідними документами для призначення державних соціальних гарантій на рівень об’єднаних територіальних громад. Тобто з наступного року органи соціального захисту населення не будуть здійснювати прийом заяв з необхідними документами на призначення різних видів державної допомоги, житлових субсидій, пільг та компенсацій, крім надісланих поштою або в електронній формі.

З березня 2021 року заяви з необхідними документами для надання різних видів державної допомоги приймаються посадовими особами територіальних громад виключно з формуванням електронної справи за допомогою програмного комплексу «Інтегрована інформаційна система «Соціальна громада».

На сьогодні в області функціонує 27 об’єднаних територіальних громад.

17 об’єднаними територіальними громадами області надано успішну заявку на підключення до програмного комплексу «Інтегрована інформаційна система «Соціальна громада», з яких 13 підключено.

7 об’єднаним територіальним громадам області (Помічнянська міська об’єднана територіальна громада, Великосевиринівська сільська об’днана територіальна громада, Катеринівська сільська об’єднана територіальна громада, Соколівська сільська об’єднана територіальна громада, Маловисківська міська об’єднана територіальна громада, Смолінська селищна об’єднана територіальна громада, Приютівська селищна об’єднана територіальна громада), відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 20 лютого 2020 року №148 «Про затвердження Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для компенсації частини витрат за здійснення заходів з виконання державних програм соціального захисту населення» відшкодовуються витрати за прийняті заяви з необхідними документами для надання та призначення різних видів державної допомоги, житлових субсидій, пільг та компенсацій.

Джерело: http://gutszn.kr-admin.gov.ua