Про суворе дотримання правил пожежної безпеки у природних екосистемах

25.06.2020

16 червня на позачерговому засіданні обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій було розглянуто питання запобігання та протидії пожежам у природних екосистемах. Зважаючи на негативну тенденцію до збільшення кількості пожеж у екосистемах та з метою протидії пожежам  на території області, комісія прийняла низку відповідних рішень, спрямованих на вжиття додаткових заходів. Серед них: категорична заборона на пожежонебезпечний період розведення багать у лісових масивах, спалювання сухої рослинності, у тому числі стерні, післяжнивних решток, та сміття на землях лісового фонду, сільгоспугіддях, лісосмугах та вздовж доріг; введення на період високого та надзвичайно високого класів пожежної небезпеки тимчасових обмежень на відвідування населенням лісових масивів і лісопаркових зон та в’їзд до них автотранспортних засобів, проведення лісозаготівельних та інших пожежонебезпечних робіт у лісових масивах тощо.

Тож сільська рада закликає громадян суворо дотримуватися правил пожежної безпеки у природних екосистемах. Пам’ятайте, що пожежі в екосистемах можуть спричинити тяжкі наслідки, зокрема, неконтрольоване поширення вогню на житлові будинки та поруч розташовані споруди, руйнування родючого шару ґрунту та загибель тварин. Нагадуємо, за спалювання сухої трави або її решток чинним законодавством передбачена адміністративна та кримінальна відповідальність (ст. 53,77, 77-1, 152,175 та 188-8 Кодексу України про адміністративні правопорушення, ст. 245 Кримінального кодексу України).