Про військовий облік на підприємствах

14.01.2019

выйськоблык

До уваги керівників підприємств, установ та організацій!

На виконання вимог Закону № 2232 «Про загальний військовий обов’язок і військову службу» підприємства, установи (у т. ч. навчальні заклади) і організації  незалежно від підпорядкування і форм власності  зобов’язані: забезпечувати виконання військового обов’язку громадянами України; подавати у строки, встановлені Кабінетом Міністрів України, до відповідних районних (міських) військових комісаріатів списки громадян, які підлягають приписці до призовних дільниць; вести персональний облік призовників і військовозобов’язаних; забезпечувати своєчасне прибуття громадян до призовних дільниць на вимогу військкоматів; повідомляти у семиденний строк військкомати про прийняття на роботу (навчання) та звільнення з роботи (навчання) призовників і військовозобов’язаних.  Відповідно до вимог чинного законодавства військовозобов’язані і призовники, які не перебувають на військовому обліку, можуть бути прийняті на роботу (зараховані на навчання) лише після взяття їх на військовий облік в облікових органах за місцем проживання: ті, які проживають у містах і селищах, де є районні (міські) військкомати, — у військових комісаріатах, а які проживають у сільській місцевості чи у містах і селищах, де нема військкоматів, — у виконавчих комітетах міських, селищних і сільських рад.

Керівники, інші посадові особи підприємств та громадяни України, винні у порушенні порядку військового обліку, приписки до призовних дільниць, призову на строкову військову службу, проходження зборів, мобілізаційної підготовки та мобілізаційної готовності, неприбутті за викликом до військкомату, а також у вчиненні інших порушень законодавства про військовий обов’язок і військову службу, несуть відповідальність згідно із законом (ст. 42 Закону № 2232).

Кодексом України про адміністративні правопорушення передбачено накладення штрафу від одного до трьох неоподатковуваних мінімумів доходів громадян у разі:

• неподання щорічно в строки, встановлені Міністерством оборони України, до відповідних військкоматів списків працівників, які підлягають приписці до призовних дільниць (ст. 2112);
  • прийняття на роботу військовозобов’язаних і призовників, які не перебувають на військовому обліку за місцем проживання (ст. 2113);
  • незабезпечення на вимогу військкоматів сповіщення військовозобов’язаних і призовників про їх виклик у військові комісаріати або перешкоди їх своєчасній явці на збірні пункти чи призовні дільниці (ст. 2114).

Повторне протягом року вчинення порушень (ст. 2112–4 КУАП), за які особу вже було піддано адміністративному покаранню, тягне за собою накладення штрафу від трьох до семи неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Кропивницький районний військовий комісаріат