Про вилучення проблемної продукції

23.11.2023

З метою інформування та вжиття відповідних заходів, передбачених законами України «Про державний контроль за дотриманням законодавства про харчові продукти, корми, побічні продукти тваринного походження, здоров’я та благополуччя тварин» та «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів» Кропивницьке районне управління Головного управління Держпродспоживслужби в Кіровоградській області повідомляє про те, що відповідно до повідомлення, отриманого по системі швидкого оповіщення щодо харчових продуктів та кормів (RASFF) від 20 листопада 2023 року № 2023.8018, виявлено диметоат в мандаринах з Єгипту, що експортувались з Греції (експортер: DROSERO TRADE S.M. Р.С., Giannitsa) до України (отримувач: ТОВ «Фудком», вулиця Залізничне шосе, 57, місто Київ, 01014; місце доставки: село Мартусівка, Бориспільський район, Київська область).

Відповідно до законів України “Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів”, “Про державний контроль за дотриманням законодавства про харчові продукти, корми, побічні продукти тваринного походження, здоров’я та благополуччя тварин” в разі виявлення вищезазначеної продукції Кропивницьке районне управління Головного управління Держпродспоживслужби в Кіровоградській області наголошує на необхідності вжиття заходів з відкликання і вилучення її з обігу, про що письмово інформувати Кропивницьке районне управління за електронною адресою:  01.dpss.kr@ukr.net

Довідково. Відповідно пункту 7, статті 20 Закону України “Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів” обов’язком оператора ринку є вилучити та/або відкликати у встановлених законом випадках харчові продукти, які перебувають в обігу, якщо встановлено, що ці продукти можуть спричинити шкідливий вплив для здоров’я людини.