Про виявлення захворювання на африканську чуму свиней

До уваги жителів Великосеверинівської громади!

Кіровоградське районне управління Головного управління Держпродспоживслужби в Кіровоградській області повідомляє, що відповідно до звіту Черкаської регіональної державної лабораторії Держпродспоживслужби в патологічному матеріалі від свині, що утримувалася у домоволодінні села Миколаївка Добровеличківського району Кіровоградської області, виявлено ДНК вірус африканської чуми свиней (АЧС).
У зв`язку з цим звертаємо увагу щодо необхідності забезпечення дотримання ветеринарно-санітарних вимог до утримання свиней та проведення профілактичних заходів, спрямованих на недопущення розповсюдження АЧС, а саме:
– не використовувати харчові відходи для годівлі свиней без термічної обробки;
– не купувати м`ясні продукти на стихійних ринках;
– не купувати тварин без відповідних ветеринарних документів;
– забій тварин проводити лише після клінічного огляду лікарем ветеринарної медицини;
– в приміщенні, де утримуються тварини, потрібно обов’язково проводити регулярне прибирання, дезінфекцію, дезінсекцію, знищувати гризунів;
– для догляду за твариною слід мати окремий одяг та взуття;
– відмовитись від поїздок в райони і території, де підтверджено наявність збудника АЧС;
– не допускати контакту свійських тварин з дикою фауною.

У разі загибелі свиней з невідомих причин просимо негайно повідомляти Великосеверинівську сільську раду за номером гарячої лінії 0500127299 та Кіровоградське районне управління Головного управління Держпродспоживслужби в Кіровоградській області за тел. 0522-33-85-70.

Більш докладніше читайте тут