Про зміни, які чекають на працюючих пенсіонерів

18.12.2017

Кабінет міністрів підготував низку ініціатив щодо виплат працюючим пенсіонерам.
Про це заявив міністр соціальної політики Андрій Рева. “У нас є багато пропозицій, щоб фіксувати коефіцієнт заробітку на момент призначення пенсії та переглядати сам коефіцієнт тільки в тому випадку, коли людина після виходу на пенсію продовжує працювати з більш високим заробітком, тобто за бажанням працівника. Ми такий варіант розглядаємо”, – наголосив він.
Рева уточнив, що зараз пенсіонер не має вибору: якщо він працює і далі платить внески, то все це зараховується до чинного коефіцієнту. “У нас така пропозиція: пенсіонеру призначили пенсію – зафіксували. Далі, якщо він працює, і його зарплата менше, значить враховується тільки стаж, тобто збільшуються відсотки. А якщо у нього зарплата вища, і він працює, то тоді за бажанням буде враховуватися і те, і інше (стаж і розмір зарплати – Ред.)”, – зазначив міністр. Він навів приклад, як зараз поводяться роботодавці, якщо після досягнення пенсійного віку пенсіонер продовжує працювати.

“Ти пенсіонер, крім зарплати, ти отримуєш пенсію. Давай ми тобі знизимо зарплату?.. Проходить 5 років, пенсіонер звільняється, йде в Пенсійний фонд. Пенсійний фонд приймає персоніфікацію за ці 5 років і коефіцієнти вже нижчі. Додає до тих, які є, і у нього падає коефіцієнт. І таким чином у нього падає пенсія навіть при збільшенні вислуги років”, – зазначив Рева.
За його словами, зараз збираються пропозиції щодо необхідних коректив у систему пенсійного забезпечення. “Ми плануємо в 2019 році зробити перерахунок пенсії, так у нас написано в законі, і внести відповідні корективи”, – наголосив міністр.

Джерело:http://expres.ua