Про звернення депутатів Великсеверинівської сільської ради

19.02.2021

Результат пошуку зображень за запитом герб для документів

ВЕЛИКОСЕВЕРИНІВСЬКА СІЛЬСЬКА РАДА
КРОПИВНИЦЬКОГО РАЙОНУ КІРОВОГРАДСЬКОЇ ОБЛАСТІ
П’ЯТА СЕСІЯ ВОСЬМОГО СКЛИКАННЯ

РІШЕННЯ

від «17» лютого 2021 року №273
с. Велика Северинка

Про Звернення депутатів Великосеверинівської
сільської ради Кропивницького району
Кіровоградської області до Президента України,
Верховної Ради України та Кабінету Міністрів
України щодо неприпустимості зростання цін
на електроенергію, природний газ та інших
житлово-комунальних тарифів для населення

Керуючись статтею 5,статтею140 Конституції України, статтею 2, статтею 25, частиною 1 статті 59 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні»,

СІЛЬСЬКА РАДА ВИРІШИЛА :

1.Схвалити звернення до Президента України Володимира Зеленського, Голови Верховної Ради України Дмитра Разумкова, Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля щодо недопущення підвищення цін/тарифів на житлово-комунальні послуги (текст Звернення додається).

2.Рішення надіслати Президенту України Володимиру Зеленському, Голові Верховної Ради України Дмитру Разумкову, Прем’єр-міністру України Денису Шмигалю, голові обласної ради Сергію Шульзі.

3. Доручити сільському голові Левченко С. В. підписати звернення.

4. Дане рішення оприлюднити на офіційному сайті Великосеверинівської сільської ради

Сільський голова                                                                                                               Сергій ЛЕВЧЕНКО

ЗВЕРНЕННЯ
депутатів Великосеверинівської сільської ради Кропивницького району Кіровоградської області до Президента України, Верховної Ради України та Кабінету Міністрів України щодо неприпустимості зростання цін на електроенергію, природний газ та інших житлово-комунальних тарифів для населення

Ми, депутати Великосеверинівської сільської ради Кропивницького району Кіровоградської області VIII скликання, у зв’язку з напруженістю ситуації, що склалася, глибоко стурбовані зростанням цін на електроенергію, природний газ та інших житлово-комунальних тарифів для населення, що стали наслідком низки рішень Кабінету Міністрів України та Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП).

В країні зберігається важка епідеміологічна ситуація, спричинена вірусом COVID-19. Внаслідок епідемії та карантинних заходів поглиблюється криза в економіці. Відчутних збитків зазнають підприємці. Рівень реальних доходів населення є дуже низьким та постійно знижується. Натомість, зростає безробіття та рівень бідності, навіть серед працюючих українців.

Платоспроможність українських родин погіршилась. Водночас, ціни на газ та комунальні тарифи невпинно ростуть. А разом із ними, стрімко накопичуються борги населення. На початок грудня 2020 року в цілому по Україні заборгованість населення склала 66,1 мільярдів гривень, збільшившись лише за листопад на 10 млрд. грн. Зокрема у Кіровоградській області становила 777,3 млн. грн. Борги домогосподарств, хвиля неплатежів за спожиті послуги вже створюють ризики банкрутства підприємств паливно-енергетичного комплексу.

За таких умов додаткове підвищення цін на електроенергію, природний газ та інших комунальних тарифів для населення перетворюється на чинник дестабілізації ситуації в країні. Веде до зростання соціальної напруженості, політичної нестабільності та економічних потрясінь.

Зокрема, нашу глибоку стурбованість викликають рішення Кабінету Міністрів України щодо відміни державного регулювання цін на природний газ, відміни пільгового тарифу на споживання електричної енергії на перші 100 кВт та зміни прядку і формули нарахування субсидій для населення за житлово-комунальні послуги.

Стаття 48 Конституції України гарантує кожному громадянину України право на достатній життєвий рівень для себе і своєї сім’ї, що включає достатнє харчування, одяг, житло. Враховуючи рівень реальних доходів населення, подальше підвищення цін на енергоносії та комунальних тарифів призведе до прямого порушення цих прав українських громадян.

Ми звертаємось до Президента України, як Гаранта Конституції, вжити невідкладних заходів для недопущення зростання цін на електроенергію, природний газ та інших житлово-комунальних тарифів для населення.

Закликаємо Верховну Раду України розглянути можливість введення мораторію на підвищення цін на комунальні послуги для населення. Невідкладно внести зміни у законодавство для впорядкування ціноутворення і недопущення підвищення цін і тарифів на природний газ. Внести зміни до Державного бюджету України на 2021 рік задля забезпечення повноцінного фінансування житлово-комунальних субсидій для населення.

Звертаємось до Кабінету Міністрів України із закликом переглянути свої рішення щодо скасування пільгового тарифу на електроенергію для населення та відмовитись від намірів подальшого підвищення тарифів. Забезпечити державне регулювання цін на природний газ для населення України та повернутись до умов та формули нарахування субсидій для українських домогосподарств, які діяли до травня 2018 року.

Сьогодні у період епідемії та важкої економічної кризи українські громадяни чекають від влади на всіх рівнях відповідальних дій. Влада має захищати інтереси виключно українського народу, керуватись національними інтересами, а не дослухатись до будь-яких зовнішніх порад чи директив.

З огляду на вищевикладене, ми, депутати Великосеверинівської сільської ради Кропивницького району Кіровоградської області VIII скликання, наполягаємо, щоб політичне керівництво держави чітко дотримувалось ст. 48 Конституції України та вжило невідкладних заходів щодо відновлення державного регулювання цін на газ, пільгових тарифів на електроенергію, спрощення доступу людей до комунальних субсидій.

______________________________