Профілактика гострих кишкових інфекційних хвороб

19.06.2018

8a1f491d1051453f962dd458155fa5e6

  Внаслідок ускладнення погодних умов та зливами існує ризик спалахів інфекційних хвороб. Дотримання простих правил гігієни сприятиме захисту від них.

Перш за все необхідно звертатись до органів місцевої влади з вимогою щодо забезпечення питною водою та продуктами гарантованої якості. За відсутності привізної питної води ні в якому разі не використовуйте для пиття воду з відкритих водойм та криниць тому, що внаслідок повені у ці джерела водопостачання могли потрапити із кладовищ, сміттєзвалищ хвороботворні мікроби – холери, лептоспірозу, черевного тифу, туляремії, сибірки, вірусних гепатитів, сальмонельозу і т.п., яйця та личинки гельмінтів, цисти лямблій, дизентерійних амеб та ін..

У разі неможливості постачання якісної привізної води для пиття та господарських потреб можна користуватись тільки добре прокип’яченою водою.

Для харчування використовуйте лише продукти гарантованої якості. При приготуванні їжі обов’язково застосовуйте термообробку (варіння, смаження, запікання). Овочі та фрукти ретельно мийте кип’яченою водою (бажано щіткою та господарським милом), потім обдавайте окропом. Перед їжею обов’язково ретельно мийте руки з милом, руки також можна протирати зволоженими дезінфікуючими серветками.

Комахи (мухи, оси, комарі та інші), гризуни (щурі, миші) можуть бути переносниками та носіями збудників інфекційних  хвороб.

Після повернення рівня грунтових вод до допаводкового періоду необхідно:

– провести рекультивацію земель, очистити поверхню грунту від сторонніх предметів (гілля, будівельних конструкцій тощо) та перекопати городи і присадибні ділянки на глибину 20-25 см ;

– індивідуальні вигреби та вбиральні (туалети) в разі переповнення водою спорожнити за допомогою асенізаційної машини та продезінфікувати хлорним вапном, або іншим дезінфекційним засобом призначеним для цього;

– колодязі звільнити від нанесеного бруду, почистити, спорожнити та продезінфікувати в них воду за допомогою хлорвмісних патронів;

У разі підозри щодо розвитку ознак інфекційних хвороб (підвищення температури тіла, лихоманка, запаморочення, головний біль, болі у животі, нудота, пронос, нежить, кашель, пожовтіння шкіри, склер очей, висипи на тілі, поява гнійників і т.п.) терміново зверніться за медичною допомогою, не допускайте самолікування тому, що перебіг багатьох інфекційних хвороб змінний і може бути незвичним.

Не гайте часу ! Бережіть здоров’я своє та здоров’я близьких Вам людей!