Програми держпідтримки АПК на 2021 рік: тваринництво, кредитування, садівництво, фермерство, сільгосптехніка, зрошення, посуха

23.03.2021

AgroPolit.com публікує перелік основних та додаткових державних програм підтримки агросектору на 2021 рік і суми бюджетних коштів за ними. Серед них: підтримка  тваринництва, компенсація вартості придбання с/г техніки, фінансування фермерських господарств, агрострахування, протидія  посухі, розвиток зрошення, ставка на органічну продукцію, картоплярство, садівництво, виноградарство та хмелярство. Програми держпідтримки АПК розділені на дві частини – вже діючі (сума фінансування за ними – 4 млрд грн) та нові (500 млн грн).

Розподіл фінансування має наступний вигляд:

1. Фінансова підтримка заходів в АПК шляхом здешевлення кредитів – 1,2 млрд грн (у 2020 році – 1,05 млрд. грн);

Проектом постанови пропонується:

• визначити прозорий порядок відбору претендентів на підтримку;
  • уточнити напрями використання кредитних коштів;
  • надається можливість отримувати компенсацію за коротко- та середньостроковими кредитами на поповнення обігових коштів (сільськогосподарські товаровиробники, які постраждали від погодних умов та яким банки реструктурували кредити, матимуть можливість отримати часткову компенсацію відсотків за кредитами);
  • середньо- та довгостроковими кредити, залученими для придбання основних засобів с/г виробництва, здійснення витрат, пов’язаних з будівництвом і реконструкцією виробничих об’єктів с/г призначення, а також з переробкою с/г продукції.
  • визначити кінцеві терміни подачі заявок суб’єктами для отримання компенсації та реєстрів компенсаційних виплат позичальникам, які подаються до Мінекономіки уповноваженими банками (щороку до 1 листопада).Так, максимальний обсяг компенсації позичальникам, які займаються тваринництвом становитиме 15 млн грн, іншим позичальникам – 5 млн грн.

2. Державна підтримка розвитку тваринництва та переробки сільськогосподарської продукції – 1150,0 млрд грн (у 2020 — 1039,1 млрд грн).

В тому числі:

• Підтримка фермерів (дотації на утримання корів) – 100 млн грн (у 2020 році – 35, 14 млн грн);
  • Відшкодування вартості закуплених племінних тварин та ембріонів склала – 350 мпн грн (у 2020 році – 300 млн грн);
  • Спеціальна бюджетна дотація за наявні бджолосім’ї – 327,07 млн грн (у 2020 році – 239,8 млн грн);

3. Часткова компенсація вартості с/г техніки – 1 млрд гривень (у 2020 – 892,6 млн грн).

До переліку додано 320 нових найменувань техніки та обладнання, яких тепер налічується 14 892 від 200 заводів-виробників. Перелік заводів-виробників також збільшився на 9.

Із переліком вітчизняної сільськогосподарської техніки та обладнання можна ознайомитись за посиланням.

4. Фінансова підтримка розвитку виноградарства, садівництва та хмелярства – 450 млн грн (у 2020 році – 290 млн грн);

Зокрема, один сільгоспвиробник, скориставшись програмою, може розраховувати на фінансову підтримку до 60 млн грн.

Так, за цією програмою передбачається компенсація витрат за:

• придбання садивного матеріалу – до 80%;
  • спорудження шпалери і встановлення систем краплинного зрошення – до 50%;
  • нове будівництво та реконструкція холодильників, цехів переробки та об’єктів із заморожування продукції – до 50%;
  • придбання технологічних ліній для товарної обробки та переробки продукції – до 50%;
  • придбання техніки, механізмів та обладнання (зокрема, іноземного) – до 30%.

Крім того, реалізація постанови надає можливість виплати (доплати) виробникам державної підтримки для часткової компенсації витрат, понесених у 2019-2020 роках.

5. Фінансова підтримка розвитку фермерських господарств та сільськогосподарських кооперативів – 200 млн грн.(у 2020 році – 32,29 млн грн державної субсидії).

Серед нових підпунктів програм держпідтримки, які додалися до вже існуючих, з’явилися:

1. Підтримка розвитку тваринництва та переробки в частині розведення кізочок, козоматок, ярок, вівцематок (дотація 1000 грн), бюджет на зупинення спаду поголів’я – 50 млн грн.

2. Спеціальна бюджетна дотація за приріст поголів’я корів власного відтворення (дотація 30 тис. грн), бюджет на зупинення спаду поголів’я – 100 млн грн.

Крім основних програм підтримки передбачається низка нових програм з бюджетом в 500 млн грн:
Державна підтримка страхування сільськогосподарської продукції — 240 млн грн

Державна підтримка зрошення — 100 млн грн

Підтримка органічного виробництва — 100млн грн

Державна підтримка розвитку картоплярства — 60 млн грн

Зрештою, сільгоспвиробникам влада обіцяла підтримку на рівні 1% від аграрного ВВП, а це вдвічі більша сума від запланованої на 2021 рік.

Детальніше читайте за посиланням.