Навчання з техніки безпеки при роботі з пестицидами та агрохімікатами

26.03.2021

Управління фітосанітарної безпеки Держпродспоживслужби в Кіровоградській області продовжує проводити навчання з особами, робота яких пов’язана з пестицидами та агрохімікатами. Слухачам надається вичерпна інформація щодо змін в асортименті пестицидів з посиланням на «Перелік пестицидів та агрохімікатів, дозволених до використання в Україні». Перелік охоплює велику кількість препаративних форм, більшість з яких належить до різних груп органічних сполук.

При проведенні навчань значна увага приділяється темі запобігання загибелі бджіл при здійсненні обробітків сільськогосподарських культур пестицидами. Також розглядаються питання фальсифікованих пестицидів, загальні правила безпеки при виконанні робіт з пестицидами та дотримання регламентів застосування, зберігання та транспортування засобів захисту рослин. Після навчання та успішного екзаменування особи отримують посвідчення і допуски на право здійснення робіт з пестицидами та агрохімікатами.

Згідно зі ст. 18 Закону України «Про захист рослин» підприємства, установи, організації усіх форм власності та громадяни зобов’язані допускати до робіт, пов’язаних із транспортуванням, зберіганням, застосуванням засобів захисту рослин, їх торгівлею, лише осіб, які пройшли спеціальну підготовку та мають відповідне посвідчення і допуск. Вказані документи видаються щороку центральним органом виконавчої влади, яка реалізує державну політику у сфері захисту рослин.

Виконання роботи з пестицидами і агрохімікатами особами, які не мають допуску, ЗАБОРОНЯЄТЬСЯ!

Для отримання допуску і посвідчення або консультації щодо їх отримання звертайтесь до відділу контролю за обігом засобів захисту рослин управління фітосанітарної безпеки Головного управління Держпродспоживслужби в Кіровоградській області за адресою: м. Кропивницький, вул. Тараса Карпи, 84, каб. 304, телефон (0522) 32 12 64.