На платформі Дія.Освіта вийшов новий освітній серіал для українців про міни та інші вибухонебезпечні предмети, створений у межах інформаційної кампанії «Помічай зміни».
Сьогодні Україна є найбільш замінованою країною у світі: 24% території країни потенційно небезпечні через забруднення мінами та нерозірваними снарядами. Недостатня обізнаність про мінну безпеку часто коштує життя й завдає шкоди здоров’ю українців.
Серіал містить 9 епізодів і пояснює, як виявляти загрози та розпізнавати вибухонебезпечні предмети. Відеоконтент також доступний людям із порушеннями слуху — серіал містить переклад жестовою мовою.
«Мета Дія.Освіта — не тільки розвивати цифрову грамотність, а й реагувати на сучасні виклики, пов’язані з повномасштабним вторгненням. З моменту оновлення платформи в травні 2023 року ми створили понад 60 освітніх серіалів, що націлені допомогти українцям з актуальними знаннями та навичками. Спільно з партнерами створили освітній серіал, який розширює знання про мінну безпеку. Серіал «Протимінна безпека» варто подивитися кожному, адже такі знання можуть врятувати життя», — зазначила заступник Міністра цифрової трансформації України з питань євроінтеграції Валерія Іонан.
Після перегляду серіалу українці знатимуть, які на вигляд снаряди, залишки ракет і дронів; дізнаються про різні типи мін, які вони на вигляд і як працюють; зможуть розпізнавати попереджувальні знаки та зрозуміють, де може бути небезпечно; отримають чіткі інструкції, що робити при виявленні небезпечних предметів, щоб захистити себе та інших.
«Україна нині є однією з найбільш замінованих країн світу. І, на жаль, питання розмінування звільнених територій буде актуальним для нашої держави ще не один десяток років. Як і питання мінної безпеки серед цивільного населення. Адже як дорослі, так і діти травмуються та навіть гинуть унаслідок дії вибухонебезпечних предметів. В особливій зоні ризику саме чоловіки. Адже, як свідчить статистика, саме вони частіше отримують поранення під час детонації боєприпасів. Тож спільна інформаційна кампанія ДСНС та BBC «Помічай зміни» насамперед спрямована саме на чоловічу аудиторію віком від 25 років. Наша мета — сформувати культуру безпечної поведінки в суспільстві, щоб мінімізувати кількість травмувань і загибелі людей, поки сапери ДСНС працюють над очищенням деокупованих українських територій», — розповів Голова Державної служби України з надзвичайних ситуацій Андрій Даник.
«ПРООН здійснює трансформаційну програму протимінної діяльності, спрямовану на підтримку Уряду України в зміцненні інституційної спроможності та встановленні надійних технічних стандартів. Ці зусилля також мають на меті підвищити обізнаність громадськості щодо заходів безпеки. Ми сподіваємося, що ця ініціатива значно підвищить громадську безпеку», — прокоментував Постійний представник ПРООН в Україні Яко Сільє.
«Обізнаність із мінною безпекою залишається важливою темою для українців. Ми раді запустити освітній курс на платформі Дія.Освіта. Цей курс доповнює нашу медійну кампанію «Помічай зміни», привертаючи увагу до важливих правил мінної безпеки та допомагаючи людям убезпечити себе від вибухонебезпечних предметів», — додала директорка BBC Media Action у Східній Європі та Центральній Азії Ольга Сєдова.
Серіал доступний за посиланням: https://osvita.diia.gov.ua/courses/mine-safety
Освітній серіал створено для Дія.Освіта за інформаційної підтримки Міністерства цифрової трансформації України та технічної підтримки Державної служби України з надзвичайних ситуацій (ДСНС) у межах проекту BBC Media Action, що входить до Проекту Програми розвитку ООН (ПРООН) в Україні, що фінансується Урядом Японії.