Припинення самоізоляції за результатами дослідження лабораторії

12.04.2021

Наявність негативного результату ПЛР-тестування на COVID-19, проведеного лабораторією Держпродспоживслужби, є підставою для дострокового припинення самоізоляції у зв’язку з перетином протягом останніх 14 днів державного кордону, або пунктів в’їзду на тимчасово окуповані території Донецької та Луганської областей, АР   Крим та м. Севастополь. У Кіровоградській області лише дві лабораторії уповноважені передавати результати тестування на COVID-19 методом ПЛР для припинення самоізоляції через додаток «Дій вдома» – лабораторія Держпродспоживслужби та лабцентру.

Вартість послуги з ПЛР-тестування для громадян наразі є найнижчою саме в Кіровоградській регіональній державній лабораторії Держпродспоживслужби. Оплата за роботу з дослідження матеріалу від людини методом ПЛР з метою виявлення РНК вірусу SARS-CoV-2 складає 640,55 грн (вже з урахуванням ПДВ). Для якнайшвидшого отримання результатів день у день необхідно здавати мазки для дослідження вранці, до 11:00.

Особа, що перетнула державний кордон та хоче достроково припинити 14-денну самоізоляцію, може звернутися до лабораторії Держпродспоживслужби та здати біологічний матеріал на ПЛР-дослідження, заповнивши відповідну форму. У формі необхідно зазначити точну дату прибуття на територію України, а також номер телефону, який було використано для встановлення додатку «Дій вдома».

У разі одержання негативного результату тестування на COVID-19 методом ПЛР лабораторія Держпродспоживслужби вносить результат негативного дослідження до електронної системи Центру громадського здоров’я України. Внесені дані автоматично синхронізуються із сервісом «Дій вдома», після чого відповідне повідомлення сервісу «Дій вдома» повідомляє особу про можливість припинення самоізоляції.

Зазначимо, що лабораторія Держпродспоживслужби пройшла верифікацію відповідно до процедури, встановленої Наказом МОЗ України від 28.03.2020 року №722, та має право проводити ПЛР-тестування з метою діагностики COVID-19. Центром громадського здоров’я для лабораторії Держпродспоживслужби розроблена індивідуальна онлайн-форма для подання інформації про негативні результати ПЛР за запитом особи, що бажає достроково припинити самоізоляцію.

Для проведення тестування та за детальнішою інформацією звертайтеся за тел.:(0522) 33 84 21; 33 88 78; e-mail: vetlab_kr@ukr.net; м. Кропивницький, вул. Велика Пермська, 58/1.

Джерело: http://kr.consumer.gov.ua/