Призначення пільг ветеранам на оплату комунальних послуг має бути спрощено

16.02.2024

Пільги на оплату житлово-комунальних послуг обговорили на нещодавній нараді з питань ветеранської політики під головуванням Віцепрем’єр-міністра Ірини Верещук.

Ветерани та їхні родини мають право на пільги та субсидії на оплату за житлово-комунальні послуги.

Відповідні дані обробляє Пенсійний фонд України (ПФУ). Зокрема, ПФУ отримує інформацію від обʼєднань співвласників багатоквартирного будинку (ОСББ) щодо відповідних тарифів.

Проблема полягає в тому, що ОСББ мають надавати таку інформацію ПФУ щомісяця. Однак це часто призводить до сповільнення обробки даних, а через те – до затримок у призначенні пільг ветеранам.

На нараді дійшли такого висновку: щоб уникнути затягування призначення пільг ветеранам, ОСББ надаватимуть ПФУ інформацію не щомісяця, а тільки у разі змін у тарифах та інших даних.

Також на зазначеній нараді представники асоціацій ОСББ надали Уряду низку пропозицій щодо оптимізації механізму призначення пільг для ветеранів війни та членів їхніх сімей.