Призов 2018 року

11.02.2018

Кожного юнака певного віку цікавить, коли буде проводитися призов у армію України в 2018 році. І це не дивно, адже Закон України про проходження військової служби часто доповнюється, а тривалий конфлікт на сході країни змушує задуматися про майбутнє. Армійські реформи передбачають зміну в багатьох частинах Закону і статуту української армії. Насамперед нововведення торкнутися молодих людей призовного віку.

Першою і найбільш позитивною новиною є скасування примусової часткової мобілізації громадян. Це означає, що українці більше не побачать мобілізації. Ситуація з обов’язковою строковою службою виглядає менш перспективно, адже скасовувати її ніхто не збирається. Головнокомандуючий армією України обіцяє, що до 2020 року країна повністю перейде на контрактну основу, а значить люди, які не бажають віддавати борг батьківщині» видихнути з полегшенням. На даний момент кількість військовослужбовців скоротиться більш, ніж на половину (з 200 тисяч до 70), а частина з решти переведуть на контрактну основу. Оскільки основний ресурс збройних сил становить саме армія, говорити про повне переведення на контрактну основу рано.

Дати і терміни проведення призовної кампанії 2018

Відповідь на питання про те, скільки закликів в армію в 2018 році очікувати українцям простий – всього два. По стандарту це осінній і весняний призов. Тривалість їх становить від 1 до 2 місяців, залежно від швидкості комплектації військ. Така різниця в тривалості закликів пов’язана з нестачею необхідних кадрів. Хорошим прикладом є осінній призов в столиці, під час якого порядку отримали близько 24 тисяч чоловік, що з’явилися у військкомат не більше тисячі, а придатними виявилися всього 50 юнаки.

Щоб поповнити резерв молодими кадрами заклик можуть продовжити на термін більше 1 місяця. Новини про призов офіцерів запасу, які турбують близько 10 тисяч українців із таким званням, не обіцяють нічого нового. Призов офіцерів був запланований ще на початок 2017 року, але за фактом не проведена. Варто зазначити, що міністерство оборони підготувало всі необхідні документи з цього питання, і в разі схвалення кабміном, призов офіцерів все-таки відбудеться.

Фахівці впевнені в тому, що країні необхідно змішане комплектування збройних сил. Останнє передбачає наявність великої кількості звичайних строковиків та контрактників. У той же час міністерство оборони запевняє в необхідності докорінної перебудови системи забезпечення армії. На їхню думку, солдатам потрібно більшою мірою освоювати практичні навички.

Скільки буде тривати кожен заклик 2018

Строки призову в армію в 2018 році в Україні залишаються колишніми. При цьому закликати строковиків будуть у квітні-травні під час першої хвилі і в жовтні-листопаді під час другої. У перервах між цими діями будуть звільнятися в запас військовослужбовці ЗСУ, спец.служб та інших формувань. Дані дії будуть проводитися для всіх юнаків з повною вищою освітою в травні-червні, а також у жовтні-листопаді 2018 року.

Інші категорії військовослужбовців зможуть повернутися додому в період з початку квітня до кінця червня і з початку жовтня до кінця грудня.

На одну призовну кампанію 2018 року планується виділити близько 45 мільйонів гривень, з яких на виплату кожному солдату піде 3 тисячі гривень. Також в розрахунок включені витрати по призовної кампанії, які складають 93 гривні на кожну людину.

По закінченню обов’язкової служби, кожен солдат має право залишитися в лавах збройних сил України і отримувати гідну заробітну плату. На поточний момент вона становить:

 • 7 тисяч гривень для солдата-контрактника;
 • 9 тис. грн для взводу;
 • 10 і 12 тисяч гривень для командира батальйону і командира бригади відповідно;
 • близько 10 тисяч учасників бойових дій;
 • 1800-2700 євро для контрактників миротворчої місії.

Кому доведеться захищати батьківщину в обов’язковому порядку

Останні новини про призов в армію в 2018 році в Україні повідомляють про можливість зміни призовного віку. На даний момент під заклик потрапляють особи чоловічої статі у віці від 20 до 27 років, а також повнолітні (18-19 років) за власним бажанням. У перспективі вікову категорію планується розширити, адже країні потрібні відповідальні та сформовані особистості.

Як і в колишні часи, громадянин може отримати відстрочку від армії. Приводом для відстрочки можуть послужити:

 • маленька дитина (до трьох років);
 • наявність статусу одинокого батька;
 • навчання у Вузі на денному відділенні (а також в аспірантурі);
 • тимчасові проблеми зі здоров’ям;
 • проведення слідства за підозрою у вчиненні злочину;
 • одночасне проходження служби братом;
 • статус сироти;
 • опікунство над непрацездатним родичем (включно над дружиною);
 • вагітність або інвалідність подружжя.Звільняються від примусової служби в армії наступні категорії:
  • батько багатодітної сім’ї;
  • працівники медичної, духовної сфери;
  • поліцейські;
  • колишні ув’язнені;
  • непридатні за станом здоров’я;
  • особи, старше призовного віку (винятком є офіцери запасу, які не проходили службу в армії. Для них граничний вік є 43 роки).

Перший заклик 2018. Особливості

Весняний призов в армію 2018 року буде проводитися з початку квітня і до середини травня. Під перший заклик 2018 року потраплять близько 14 тисяч осіб. У разі призову офіцерів запасу (близько 4 тисяч чоловік), кількість звичайних призовників не зміниться. Серед офіцерів особлива увага приділяється цим командувачем підрозділами на рівні взводу або роти. Але і в цьому разі держава йде на поступки і враховує різного роду сімейні обставини.

У перервах між закликами проводиться ретельна перевірка та опрацювання даних про всіх юнаків відповідного віку. Про обов’язковий призов на службу осіб жіночої статі інформація відсутня.

Скільки часу проведуть в армії українці

Термін служби в армії за призовом у 2018 році в Україні не змінюється: спеціалісти і магістри всіх спеціальностей будуть нести службу на протязі року, а всі, хто не має повної вищої освіти – півтора. Винятком є курсанти вищих військових навчальних закладів: вони повинні відслужити від 2 до 5 років. Особливістю нового законопроекту є виплати службовцям: для осіб рядового складу (солдат) покладається матеріальна допомога в розмірі двох прожиткових мінімумів, а для осіб молодшого офіцерського складу – близько 9 тисяч гривень (одноразово).

Якщо ж солдатів під час служби отримає інвалідність, то він має право на отримання державної допомоги у розмірі 230 тисяч гривень. У разі загибелі солдата сім’ї покладається виплата в розмірі 772 тисяч гривень.

Важливо! Розмір будь-якої з гарантованих виплат затверджений і не прив’язаний до рівня заробітної плати.

Відправлять солдатів в АТО

Також чиновники гарантують строковикам безпечну службу за межами території зони АТО. Відправляти солдатів в зону бойових дій можуть лише за власним бажанням і лише після проходження спеціальної підготовки. Для юнаків, які не бажають проходити стройову службу існує альтернативна. До останньої можна віднести прикордонні війська. По закінченню обов’язкового рядок, кожен солдат може продовжити контракт на будь-який період. Зважаючи популяризації даного виду служби, прикордонні частини України можливе пройти лише на конкурсній основі.

Важливо! У разі розвитку несприятливої обстановки в країні, термін служби для всіх категорій може бути збільшений.

Коли очікувати порядку?

Точні дати призову 2018 заздалегідь не повідомляються. Це пов’язано з частими предоставлениями неправдивої інформації про стан здоров’я. Відомо, що працівники військових комісаріатів починають оформляти порядку за місяць до початку офіційного заклику. Кандидатів на проходження служби підбирають за віком і станом здоров’я.

Важливо! З часу одержання повістки протягом 10 календарних днів, необхідно звернутися до військкомату за місцем проживання. У разі ігнорування цієї вимоги, призовник зобов’язаний сплатити штраф у розмірі від 85 до 119 гривень. Якщо порушення повториться – сума штрафу збільшиться і складе 170-255 гривень. За неодноразове порушення або у разі укриття від військкомату, призовник може потрапити під кримінальну відповідальність. Дана відповідальність передбачає позбавлення волі строком до трьох років.

Джерело:http://dovidkam.com