Рада ухвалила зміни до законів стосовно соцзахисту військовослужбовців

28.02.2018

Верховна Рада України на пленарному засіданні 27 лютого 2018 року підтримала внесення змін до законів, що стосуються  питань соціального захисту військовослужбовців.

Так, Верховна Рада ухвалила проект постанови № 7505, за домогою якого звернулася до Кабміну із вимогою створити Міністерство у справах ветеранів. “За” проголосував 241 нродний депутат. Зокрема, Кабмін має створити на базі Державної служби України у справах ветеранів війни та учасників антитерористичної операції Міністерство України у справах ветеранів – центральний орган виконавчої влади для забезпечення формування та реалізації державної політики у сфері соціального захисту ветеранів війни. Кабмін має повідомити парламент про виконання цієї постанови протягом місяця. Постанова набуває чинності з дня її прийняття.

Верховна Рада також підтримала за основу законопроект № 5512, який передбачає, що тривалість відпусток військовослужбовців будуть розраховувати, виключаючи час проїзду в межах України. Йдеться про зміни до статті 10 закону “Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей”, згідно з яким час, необхідний для проїзду у межах України до місця проведення наданої відпустки та назад, не буде зараховуватися до тривалості щорічної основної відпустки військовослужбовців, відпустки за сімейними обставинами та з інших поважних причин, які надаються в особливий період під час дії воєнного стану. Згідно пояснювальної записки, це посилить соціальний захист військовослужбовців та надасть їм можливість відновити сили, а потім більш якісно виконувати завдання по службі. Ознайомитися з повною версією тексту.

Джерело:https://ua.112.ua