УКРАЇНА
Великосеверинівська сільська рада
КРОПИВНИЦЬКОГО РАЙОНУ
КІРОВОГРАДСЬКОЇ ОБЛАСТІ
LXХІІІ СЕСІЯ VІІІ СКЛИКАННЯ
РІШЕННЯ
від 17/07/2026 року №2093 Велика Северинка
Про надання згоди житлово-комунальному підприємству «Прометей» Великосеверинівської сільської ради на отримання кредиту та передачу в заставу майна

Відповідно до Бюджетного кодексу України, Цивільного кодексу України, Закону України «Про публічні закупівлі», постанови Кабінету Міністрів України «Про надання фінансової державної підтримки» від 24 січня 2020 року № 28, враховуючи умови Урядової програми «Доступні кредити 5-7-9%», розробленої відповідно до Порядку надання фінансової державної підтримки суб’єктам підприємництва, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 24 січня 2020 року № 28 (далі – Урядова програма 5-7-9%) та розглянувши звернення житлово - комунального підприємства «Прометей» Великосеверинівської сільської ради (ЄДРПОУ 41847359), керуючись Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні»,

СІЛЬСЬКА РАДА ВИРІШИЛА:

1. Надати згоду (дозвіл) житлово – комунального підприємства «Прометей» Великосеверинівської сільської ради (ЄДРПОУ 41847359), (далі
ЖКП «Прометей») на укладення з акціонерним товариством «Державний експортно-імпортний банк України» (ЄДРПОУ 00032112) (далі – АТ «Укрексімбанк») кредитного договору з метою отримання від АТ «Укрексімбанк» кредитних коштів у рамках Урядової програми 5-7-9% (далі – Кредитний договір) на таких умовах:
1) мета кредитування – фінансування придбання основних засобів, а саме: комунальної техніки, транспорту, обладнання та інших (далі разом – Об’єкти кредитування);
2) ліміт/сума кредитування – не більше 80,0% ринкової вартості Об’єкту кредитування.
3) строк кредитування – до 36 місяців (включно);
4) розмір процентної ставки:
– базова процентна ставка – змінювана, визначається у відповідності до Порядку надання фінансової державної підтримки суб’єктам підприємництва, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 24 січня 2020 р. № 28 (зі змінами), але не більше 23% річних;
– компенсаційна процентна ставка – 7% річних (або інший розмір, що відповідатиме умовам Порядку надання фінансової державної підтримки суб’єктам підприємництва, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 24 січня 2020 р. № 28 (зі змінами) на дату укладення Кредитного договору);
5) розміри комісій та інших платежів – визначаються шляхом їх узгодження між ЖКП «Прометей» і АТ «Укрексімбанк» (самостійно) при укладенні Кредитного договору;
6) інші умови – визначаються шляхом їх узгодження між ЖКП «Прометей» і АТ «Укрексімбанк» (самостійно) при укладенні Кредитного договору.

2. Надати згоду (дозвіл) ЖКП «Прометей» на оплату за рахунок кредитних коштів, що будуть отримані від АТ «Укрексімбанк» за Кредитним договором, Об’єкту кредитування, що будуть придбані ЖКП «Прометей» за договорами, укладеними з юридичними особами/ суб’єктами господарювання, що будуть укладатись ЖКП «Прометей» з дотриманням процедури Закону України «Про публічні закупівлі» (далі разом з усіма змінами і доповненнями – Договори), і прийняття Об’єкту кредитування від юридичних осіб/ суб’єктів господарювання шляхом складення (підписання) з ними актів приймання-передачі.

3. Надати ЖКП «Прометей» згоду (дозвіл) на передачу майнових прав за Договорами (у тому числі права вимоги поставки Об’єкту кредитування і права вимоги коштів від юридичних осіб/ суб’єктів господарювання – контрагентів за Договорами) у заставу АТ «Укрексімбанк» (шляхом укладення договору(-ів) застави) з метою забезпечення виконання зобов’язань ЖКП «Прометей» перед АТ «Укрексімбанк» за Кредитним договором, що буде укладений на умовах, визначених пунктом 1 цього рішення.
Після прийняття ЖКП «Прометей» Об’єкту кредитування за Договорами, укладеними з юридичними особами/ суб’єктами господарювання, шляхом складення (підписання) з ними актів приймання-передачі Об’єкту кредитування, на підставі окремого рішення Великосеверинівської сільської ради передати ЖКП «Прометей» Об’єкти кредитування на праві узуфрукта комунального майна та надати ЖКП «Прометей» право застави Об’єкту кредитування та право здійснення страхування Об’єкту кредитування.

4. Надати згоду (дозвіл) ЖКП «Прометей» на:
1) внесення будь-яких змін і доповнень до Договорів, Кредитного договору, договорів застави майнових прав за Договорами, а також на розірвання цих договорів шляхом вчинення необхідних для цього правочинів (у тому числі шляхом укладення додаткових угод і договорів про внесення змін і доповнень до цих договорів, договорів про їх розірвання) за умови, що відповідні правочини (у тому числі зміни і доповнення, внесені до Договорів, Кредитного договору, договорів застави) не суперечитимуть цьому рішенню;
2) виконання усіх дій, вчинення і підписання усіх правочинів відповідно до цього рішення, а також підготовки і підписання усіх заяв, клопотань, довідок та інших документів, що можуть вимагатися для виконання цього рішення та/або вчинення відповідних правочинів, з можливістю самостійного визначення умов відповідних правочинів і документів на власний розсуд (за умови, що вони не суперечитимуть цьому рішенню).

5. Надати повноваження директору ЖКП «Прометей» Володимиру Лужняку, а у випадках його відсутності/припинення його повноважень – особі, яка призначена директором ЖКП «Прометей» або на яку покладено виконання обов’язків директора ЖКП «Прометей» на прийняття Об’єкту кредитування та укладення (підписання) з АТ «Укрексімбанк» Кредитного договору і договорів застави майнових прав за Договорами, на вчинення (підписання) правочинів щодо внесення будь-яких змін і доповнень до Кредитного договору, договорів застави, на вчинення (підписання) усіх інших правочинів відповідно до цього рішення, а також на підготовку і підписання усіх заяв, клопотань, довідок та інших документів, що можуть вимагатися для виконання цього рішення та/або вчинення відповідних правочинів (на умовах, визначених згідно з цим рішенням, з можливістю самостійного визначення усіх інших умов, у тому числі щодо розміру авансового платежу за Об’єкт кредитування, строків і розмірів щомісячних платежів за Кредитним договором тощо).

6. Великосеверинівська сільська рада бере на себе зобов’язання щодо забезпечення виконання ЖКП «Прометей» умов Кредитного договору протягом усього строку його дії за рахунок виділення з сільського бюджету коштів у розмірах та у строки, що необхідні для повного і своєчасного виконання умов Кредитного договору.

7. Фінансовому управлінню Великосеверинівської сільської ради (Тетяні ВОЛОШИНІЙ) протягом усього строку дії Кредитного договору забезпечувати фінансування Великосеверинівської сільської ради для фінансової підтримки ЖКП «Прометей» у розмірах та у строки, що необхідні для повного і своєчасного виконання умов Кредитного договору.

8. Контроль за виконанням даного рішення покласти на постійну комісію сільської ради з питань планування, фінансів, бюджету, соціально-економічного розвитку та інвестицій.

Сільський голова Сергій ЛЕВЧЕНКО