Роз`яснення щодо Порядку призначення житлових субсидій

06.10.2018

до уваги

Управління соціального захисту населення Кіровоградської РДА  повідомляє, що житлова субсидія розраховується  на всіх  членів домогосподарства. До складу домогосподарства включаються особи, що зареєстровані і фактично проживають в житловому приміщення (будинку), на яких розраховуються  соціальні норми житла та соціальні нормативи житлово-комунального обслуговування і доходи яких враховуються під час призначення субсидії.

Під час призначення житлової субсидії враховуються також доходи членів сім`ї особи із складу домогосподарства у разі, коли їх зареєстроване (фактичне) місце проживання відмінне від адреси домогосподарства. При цьому соціальні норми житла та соціальні нормативи житлово-комунального обслуговування за адресою домогосподарства на таких осіб не розраховуються.

Водночас житлову субсидію може бути призначено без урахування  осіб, які зареєстровані але фактично не проживають за місцем реєстрації.  У таких випадках субсидія призначається за рішенням районної комісії з питань надання населенню всіх видів соціальної допомоги та пільг (далі Комісія).

За рішенням Комісії доходи членів домогосподарства, які зареєстровані в житловому приміщення (будинку), але фактично не проживають за даною адресою,  в сукупний дохід домогосподарства не враховуються. Для прийняття обґрунтованого рішення Комісії громадянин може подати до управління соціального  захисту  населення РДА додаткові підтверджуючі документи, зокрема стосовно місця проживання/роботи відмінному від адреси домогосподарства.

Якщо громадянин не може подати підтверджуючі документи рішення Комісією можуть прийматися на підставі складеного соціальним інспектором акту обстеження  матеріально-побутових умов проживання домогосподарства, у якому зафіксовано факт не проживання окремих осіб із числа зареєстрованих.

Слід зауважити, що позитивні рішення Комісією у такому випадку не можуть бути прийняті  лише щодо виключення  із складу домогосподарства членів однієї сім`ї, а також  непрацюючих працездатних осіб, які (за яких) не сплатили єдиного соціального внеску на загальнообов`язкове  державне соціальне страхування у розмірі, не меншому ніж мінімальний, сумарно протягом трьох  місяців у  періоді, за який враховуються доходи для призначення житлової субсидії, і які перебували за кордоном сукупно більше 60 днів.