Розпочалося проведення міжнародної акції до 85-х роковин Голодомору «Запалімо свічку пам’яті!»

01.09.2018

1 вересня ц.р. у Національному музеї «Меморіал жертв Голодомору» у Києві розпочалося проведенняміжнародної акції до 85-х роковин Голодомору «Запалімо свічку пам’яті!» – за 85 днів до Дня пам’яті жертв Голодомору – 24 листопада 2018 року.

Першу акцію у столиці України присвячено пам’яті дітей, яких вбив злочинний сталінський режим страшною зброєю – голодом. Учасники акції зачитали імена 85 померлих від Голодомору дітей зі списку мільйонів та вшанували пам’ять загиблих, запаливши свічку. Також відбулася Панахида за померлими і відкриття виставки «Вкрадене дитинство: діти у роки Голодомору 1932-1933 рр.».

У акції взяли  участь представники Національного музею «Меморіал жертв Голодомору», МЗС України, Міністерства культури, Українського інституту національної пам’яті, ВО «Меморіал» ім. Василя Стуса, Світового Конгресу Українців, Київської духовної семінарії УГКЦ, відомі науковці та громадські діячі, діти та студентська молодь. До присутніх звернувся Державний секретар МЗС України Андрій Заяць, який також повідомив, що протягом 85-ти днів закордонними дипломатичними установами України спільно з організаціями закордонних українців в іноземних державахна п’яти континентахбуде проведено низку заходів у рамках акції.Українці усього світу і громадяни інших держав об’єднаються у вшануванні пам’яті про один з найбільших злочинів в історії людства ХХ століття.

Завершиться акція у Києві, 24 листопада 2018 року, у День пам’яті жертв Голодомору.

Про перебіг акції протягом 85 днів можна дізнатися на сайті МЗС України та веб-сторінці «85-ті роковини Голодомору», розробленій Українським інститутом національної пам’яті.

Джерело:https://mfa.gov.ua