Розпочати приватне будівництво тепер можливо без втручання посадових осіб

12.09.2018

2541c6487dd2d57c0aa6e7848575531e

В Україні запрацювала перша автоматизована електронна адміністративна послуга –реєстрація повідомлення про початок будівельних робіт на підставі будівельного паспорта. Зокрема, це стосується будівництва приватних, садових та дачних будинків заввишки не більше двох поверхів та площею до 300 м.кв., а також господарських будівель та споруд, гаражів.

 Новий сервіс дозволяє українцям, не виходячи з дому, за декілька хвилин оформити право на власне будівництво. І що важливо – взагалі без участіпосадових осіб. Адже нова е-послуга надається повністю в автоматичному режимі:користувачізаповнюють електронну форму, програма миттєво обробляє внесені дані танадсилає відповідь про реєстрацію повідомлення.
   Сервіс передбачає електронну взаємодію з Державним реєстром речових прав на нерухоме майно Мін’юсту. Користувачам не потрібновласноруч вносити у форму відомості про земельну ділянку, на якій планується будівництво. Достатньо вказати кадастровий номер та всі необхідні дані «підтягнуться» автоматично. А отже ризик допустити помилку відсутній.
  Новий формат отриманняадмінпослугидозволяє українцям зручно, швидко та прозоророзпочати власне будівництво.
Як скористатися послугою
Електронні послуги у сфері будівництва доступні на оновленому Урядовому порталі kmu.gov.ua у розділі «Електронні послуги», а також – на сайті електронних сервісів ДАБІ e-dabi.gov.ua.
Щоб зареєструвати повідомлення про початок будівельних робіт на підставі будівельного паспорта потрібні:
-електронний цифровий підпис,
-оформлене право власності на земельну ділянку,
-будівельний паспорт.
У разі виникнення питань, отримати консультацію можна за номером телефонної «гарячої» лінії ДАБІ 0 800 210 011.