Великосеверинівська сільська рада
Кропивницького району
Кіровоградської області
від 14/02/2020 року №14-од Велика Северинка
Про зупинення рішення Великосеверинівської сільської ради від 10 лютого 2020 року № 1239 «Про створення тимчасової контрольної комісії»

10 лютого 2020 року на засіданні сорокової сесії восьмого скликання Великосеверинівської сільської ради прийнято рішення № 1239 «Про створення тимчасової контрольної комісії».
Вказане рішення прийнято із порушенням чинного законодавства, а тому підлягає зупиненню із внесенням на повторний розгляд сесії Великосеверинівської сільської ради із наступними зауваженнями.
Відповідно до п.1 ч.4 ст. 42 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» сільський голова забезпечує здійснення у межах наданих законом повноважень органів виконавчої влади на відповідній території, додержання Конституції та законів України, виконання актів Президента України та відповідних органів виконавчої влади.
Відповідно п. 2 ч.1 ст.26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» виключно на пленарних засіданнях сільської, селищної, міської ради вирішуються такі питання: – утворення і ліквідація постійних та інших комісій ради, затвердження та зміна їх складу, обрання голів комісій. Згідно ст. 48 України «Про місцеве самоврядування в Україні»:
– Тимчасові контрольні комісії ради є органами ради, які обираються з числа її депутатів для здійснення контролю з конкретно визначених радою питань, що належать до повноважень місцевого самоврядування. Контрольні комісії подають звіти і пропозиції на розгляд рад.
– Рішення про створення тимчасової контрольної комісії ради, її назву та завдання, персональний склад комісії та її голову вважається прийнятим, якщо за це проголосувало не менше однієї третини депутатів від загального складу ради.
– Засідання тимчасових контрольних комісій ради проводяться, як правило, закриті. Депутати, які входять до складу тимчасової контрольної комісії, та залучені комісією для участі в її роботі спеціалісти, експерти, інші особи не повинні розголошувати інформацію, яка стала їм відома у зв’язку з її роботою.
– Повноваження тимчасової контрольної комісії ради припиняються з моменту прийняття радою остаточного рішення щодо результатів роботи цієї комісії, а також у разі припинення повноважень ради, яка створила цю комісію
Ст. 78 Бюджетного кодексу України – Виконання місцевих бюджетів, не містить жодного положення про створення тимчасових контрольних комісій, та зупинки фінансування статей бюджету спеціального фонду.
Отже рішення сорокової сесії восьмого скликання Великосеверинівської сільської ради № 1239 «Про створення тимчасової контрольної комісії» не містить норм зазначених в ст. 48 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», а саме не визначено назву комісії, не визначено голову комісії, не визначені конкретні завдання комісії що належать до повноважень місцевого самоврядування, до складу комісії включено інших представників, окрім депутатів сільської ради, не визначені спеціалісти та експерти які будуть залучені до роботи комісії, не попереджені члени комісії та залучені особи щодо заборони розголошувати інформацію, яка стала їм відома у зв’язку із роботою комісії. Крім того рішення сорокової сесії восьмого скликання Великосеверинівської сільської ради № 1239 «Про створення тимчасової контрольної комісії» не містить обов’язків надати комісії звіт і пропозиції на розгляд ради.
Вказане свідчить про прийняття рішення 10 лютого 2020 року на засіданні сорокової сесії восьмого скликання Великосеверинівської сільської ради № 1239 «Про створення тимчасової контрольної комісії» всупереч чинному законодавству.
Відповідно до ч. 4 ст. 59 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» рішення сільської, селищної, міської ради у п’ятиденний строк з моменту його прийняття може бути зупинено сільським, селищним, міським головою і внесено на повторний розгляд відповідної ради із обґрунтуванням зауважень.
Враховуючи вище викладене на підставі п.20 ч.4 ст. 42, ч. 4 ст. 59 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні»
– Зупинити рішення сорокової сесії восьмого скликання Великосеверинівської сільської ради № 1239 від 10 лютого 2020 року «Про створення тимчасової контрольної комісії».
– Винести рішення сорокової сесії восьмого скликання Великосеверинівської сільської ради № 1239 від 10 лютого 2020 року «Про створення тимчасової контрольної комісії» на повторний розгляд Великосеверинівської сільської ради.
– Контроль за виконанням цього розпорядження залишаю за собою.

Сільський голова Сергій ЛЕВЧЕНКО