Великосеверинівська сільська рада
Кропивницького району
Кіровоградської області
від 14/02/2020 року №15-од Велика Северинка
Про зупинення рішення Великосеверинівської сільської ради від 10 лютого 2020 року № 1306 «Про передачу у власність земельної ділянки для ведення особистого селянського господарства гр. Манукяну Ашхаріку Камовичу на території Великосеверинівської сільської ради

10 лютого 2020 року на засіданні сорокової сесії восьмого скликання Великосеверинівської сільської ради прийнято рішення № 1306 «Про передачу у власність земельної ділянки для ведення особистого селянського господарства гр. Манукяну Ашхаріку Камовичу на території Великосеверинівської сільської ради» – надалі «Рішення».
Вказане «Рішення» прийнято із порушенням чинного законодавства, а тому підлягає зупиненню із внесенням на повторний розгляд сесії Великосеверинівської сільської ради із наступними зауваженнями.
Відповідно до п.1 ч.4 ст. 42 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» сільський голова забезпечує здійснення у межах наданих законом повноважень органів виконавчої влади на відповідній території, додержання Конституції та законів України, виконання актів Президента України та відповідних органів виконавчої влади.
Відповідно до листа від 07 лютого 2020 року Державного агенства лісових ресурсів України Кіровоградського обласного управління лісового та мисливського господарства ДП «Компаніївський лісгосп» земельна ділянка кадастровий номер 3522586400:02:000:1959 відноситься до земель лісового фонду на підставі картографічних матеріалів базового лісовпорядкування 2010 року.
Згідно ч. 5 ст. 48 Лісового кодексу України – затверджені матеріали лісовпорядкування є обов’язковими для ведення лісового господарства, планування і прогнозування використання лісових ресурсів.
Відповідно до ст. 33 Лісового кодексу України – сільські, селищні, міські ради у сфері лісових відносин на відповідній території:
– передають у власність, надають у постійне користування земельні лісові ділянки, що перебувають у комунальній власності, в межах сіл, селищ, міст і припиняють права користування ними
Згідно ст. 55 Земельного кодексу України – до земель лісогосподарського призначення належать землі, вкриті лісовою рослинністю, а також не вкриті лісовою рослинністю, нелісові землі, які надані та використовуються для потреб лісового господарства. Статею 57 визначено щоземельні ділянки лісогосподарського призначення за рішенням органів виконавчої влади або органів місцевого самоврядування надаються в постійне користування спеціалізованим державним або комунальним лісогосподарським підприємствам, іншим державним і комунальним підприємствам, установам та організаціям, у яких створено спеціалізовані підрозділи, для ведення лісового господарства. Відповідно до ст. 22 Земельного кодексу України землями сільськогосподарського призначення визнаються землі, надані для виробництва сільськогосподарської продукції, здійснення сільськогосподарської науково-дослідної та навчальної діяльності, розміщення відповідної виробничої інфраструктури, у тому числі інфраструктури оптових ринків сільськогосподарської продукції, або призначені для цих цілей, а ніяк не землі згідно ст. 55 про що зазначено вище. При прийнятті «Рішення» не було враховано розміщення на зазначеній земельній ділянці нерухомого майна, відповідно дост. 81 Цивільного кодексу України – до нерухомих речей (нерухоме майно, нерухомість) належать земельні ділянки, а також об’єкти, розташовані на земельній ділянці, переміщення яких є неможливим без їх знецінення та зміни їх призначення.
Вказане свідчить про прийняття рішення 10 лютого 2020 року на засіданні сорокової сесії восьмого скликання Великосеверинівської сільської ради № 306 «Про передачу у власність земельної ділянки для веденняособистогоселянського господарства гр. Манукяну Ашхаріку Камовичу на території Великосеверинівської сільської ради» всупереч чинному законодавству.
Відповідно до ч. 4 ст. 59 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» рішення сільської, селищної, міської ради у п’ятиденний строк з моменту його прийняття може бути зупинено сільським, селищним, міським головою і внесено на повторний розгляд відповідної ради із обґрунтуванням зауважень.
Враховуючи вище викладене на підставі п.20 ч.4 ст. 42, ч. 4 ст. 59 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні»
– Зупинити рішення сорокової сесії восьмого скликання Великосеверинівської сільської ради № 1306 від 10 лютого 2020 року «Про передачу у власність земельної ділянки для веденняособистогоселянського господарства гр. Манукяну Ашхаріку Камовичу на території Великосеверинівської сільської ради».
– Винести рішення сорокової сесії восьмого скликання Великосеверинівської сільської ради № 1306 від 10 лютого 2020 року «Про передачу у власність земельної ділянки для веденняособистогоселянського господарства гр. Манукяну Ашхаріку Камовичу на території Великосеверинівської сільської ради» на повторний розгляд Великосеверинівської сільської ради.
– Контроль за виконанням цього розпорядження залишаю за собою.

Сільський голова Сергій ЛЕВЧЕНКО