Великосеверинівська сільська рада
Кіровоградського району
Кіровоградської області
від 15/02/2019 року №25-од Велика Северинка
Про організацію харчування дітей у дошкільних та загальноосвітніх навчальних закладах Великосеверинівської об’єднаної територіальної громади у 2019 році

На підставі ст. 140, 146 Конституції України, підпунктом 6 п. «а» ст. 32 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», законами України «Про освіту», «Про дошкільну освіту», «Про загальну середню освіту», ст. 5 Закону України «Про охорону дитинства», постановами Кабінету Міністрів України від 29 червня 2002 року №856 «Про організацію харчування окремих категорій учнів у загальноосвітніх навчальних закладах», від 26 серпня 2002 року №1243 «Про невідкладні питання діяльності дошкільних та інтернатних навчальних закладів» (зі змінами від 18.01.2016р.), від 22 листопада 2004 року №1591 «Про затвердження норм харчування у навчальних та оздоровчих закладах» (зі змінами від 23.03.2016р.№ 211), від 02 лютого 2011 року № 116 «Про затвердження порядку надання послуг з харчування дітей у дошкільних, учнів у загальноосвітніх та професійно-технічних навчальних закладах, операції з надання яких звільняються від обкладення податком на додану вартість» (зі змінами від 18.01.2016р. № 16), спільним наказом Міністерства освіти і науки України та Міністерства охорони здоров’я України від 17 квітня 2006 року №298/227 «Про затвердження Інструкції з організації харчування дітей у дошкільних навчальних закладах» (зі змінами від 26.02.2013р. №202/165), Порядком організації харчування дітей у навчальних і оздоровчих закладах, затвердженим спільним наказом Міністерства освіти і науки України та Міністерства охорони здоров’я України від 01.06.2006р. №242/329, наказом Міністерства освіти і науки України від 21 листопада 2002 року №667 «Про затвердження Порядку встановлення плати для батьків за перебування дітей у державних і комунальних дошкільних та інтернатних навчальних закладах»:

1. Відділу освіти, молоді та спорту, культури та туризму Великосеверинівської сільської ради:

1.1.Забезпечити організацію харчування дітей у дошкільних та загальноосвітніх навчальних закладах Великосеверинівської об’єднаної територіальної громади у межах відповідних бюджетних призначень на        2019 рік.

1.2.Забезпечити неухильне дотримання нормативно-правових документів та вимог санітарного законодавства щодо організації харчування у дошкільних та загальноосвітніх навчальних закладах.

1.3.Затвердити відповідальних осіб за організацію прийому продуктів харчування дітей у дошкільних та загальноосвітніх навчальних закладах Великосеверинівської об’єднаної територіальної громади.

1.4.Затвердити функціональні обов’язки кухаря, комірника та сестри медичної.

1.5.Затвердити режим харчування дітей та графік видачі страв з харчоблоку.

1.6.Затвердити комісію з бракеражу продуктів харчування та продовольчої сировини та довести до відома бракеражної комісії інформацію про необхідні технічні, якісні характеристики продуктів харчування згідно чинного законодавства.

1.7.Створити належні умови для організації харчування учнів 5-11 класів загальноосвітніх навчальних закладів за кошти батьків.

1.8.Встановити вартість харчування дітей у дошкільних та загальноосвітніх навчальних закладах Великосеверинівської об’єднаної територіальної громади на 2019 рік, згідно з додатком 1.

1.9.Установити категорії дітей у дошкільних та загальноосвітніх навчальних закладах Великосеверинівської об’єднаної територіальної громади, які звільняються від плати за харчування, згідно з додатоком 2.

1.10.Встановити знижку щодо плати для батьків за харчування дітей у дошкільних навчальних закладах у розмірі 50% сім’ям, які мають трьох і більше дітей.

1.11.Дозволити дошкільним навчальним закладам у літній оздоровчий період (90 днів) збільшити витрати на харчування на 10%.

2.Контроль за виконанням даного розпорядження залишаю за собою.

Сільський голова С.ЛЕВЧЕНКО