Санаторно-курортне лікування та психологічна реабілітація для ветеранів

05.10.2020

В області діє державна програма “Заходи із психологічної реабілітації, соціальної та професійної адаптації, забезпечення санаторно-курортним лікуванням постраждалих учасників Революції Гідності, учасників антитерористичної операції та осіб, які здійснювали заходи із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях з метою повернення їх до мирного життя” відповідно до якої розподілено кошти для зазначених осіб за напрямами:
професійна адаптація – 1035,3 тис.грн.;
санаторно-курортне лікування – 1685,6 тис.грн.;
психологічна реабілітація – 2592,2 тис.грн.;
компенсація вартості проїзду до реабілітаційної установи та назад – 10,3 тис. грн.
У 2020 році управліннями соціального захисту населення райдержадміністрацій, міськвиконкомів укладені тристоронні договори для надання послуг:
психологічної реабілітації 95 особам на суму 1065,5тис.грн., з яких надані послуги 61 особам на суму 677,1 тис.грн.;
санаторно-курортного лікування 59 особам на суму 654,2 тис.грн. з яких оздоровлено 35 осіб на загальну суму 402,7 тис.грн.;
професійної адаптації 92 особам на суму 564,4 тис.грн., з яких надані послуги 47 учасникам АТО/ООС на суму 305,3 тис.грн.
З метою посилення соціального захисту постраждалих учасників Революції Гідності та учасників АТО/ООС департамент соціального захисту населення облдержадміністрації запрошує ветеранів безкоштовно отримати за рахунок коштів державного бюджету послуги із санаторно-курортного лікування, психологічної реабілітації та професійної адаптації.
Для отримання таких послуг ветеранам та постраждалим учасникам Революції Гідності потрібно звернутися до районного управління соціального захисту (з адресами можна ознайомитися за посиланням) за місцем реєстрації або за місцем фактичного проживання (перебування).
До управління соціального захисту необхідно подати наступні документи (паспорт та оригінали мати при собі): заяву; копію відповідного посвідчення (особи з інвалідністю внаслідок війни, учасника бойових дій, учасника війни, постраждалого учасника Революції Гідності);
копію документа, що підтверджує безпосередню участь (забезпечення проведення) особи в антитерористичній операції чи заходах із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримуванні збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях (для учасників АТО/ООС).
Для отримання путівки до санаторію додатково подаються:
копія військового квитка (за наявності); медична довідка лікувальної установи за формою № 070/о.
Звертаємо увагу, що зазначені вище особи мають право вільного вибору санаторно-курортного закладу відповідного профілю лікування.
Ознайомитись з орієнтовним переліком таких закладів можна тут.

Кіровоградська обласна державна адміністрація http://www.kr-admin.gov.ua