Що робити, якщо банкомат не віддає картку

28.02.2024

У сучасному світі готівкою мало хто користується, розплачуючись у магазинах та навіть громадському транспорті банківськими картками. Але все ж таки час від часу людям доводиться йти до банкомата, щоб зняти певну суму грошей. І іноді трапляються ситуації, коли апарат забрав картку та не віддає її. Що робити у такому разі? Про це повідомляють на інформаційному порталі Today.ua

Головне – не панікувати. Адже є дуже простий спосіб, як “умовити” банкомат повернути картку її власнику. Не багато хто знає, але якщо натиснути всього одну кнопку, можна домогтися повернення.

Є кілька причин, з яких банкомат може “з’їсти” картку:

• Технічний збій апарату;
  • Прострочена чи заблокована банком карта;
  • Електромагнітне чи механічне пошкодження картки;
  • Неправильно введений пін-код понад три рази.

Даний метод може допомогти тільки в першому випадку – якщо у банкоматі відбувся технічний збій. Лише потрібно натиснути кнопку “Скасувати” або “Закрити” (на ній зазвичай зображено червоний хрестик) і утримувати близько 3-5 хвилин. Через певний час на екрані з’явиться повідомлення, в якому буде запропоновано анулювати операцію. Не відпускаючи клавішу, потрібно іншою рукою підтвердити скасування операції на екрані. У разі, якщо цей метод не спрацював, потрібно зателефонувати на гарячу лінію банку та залишити заявку про повернення картки. Щоб убезпечити свої гроші, варто також заблокувати картку та замовити нову.

Today.ua