Що таке державна допомога при народженні дитини?

26.08.2021

Допомога при народженні дитини – це державна допомога, яка надається одному з батьків дитини, опікуну, які постійно проживають разом з дитиною на території України.
Який розмір допомоги?
Розмір допомоги при народженні дитини становить 41 280 грн, із них одноразово виплачується 10 320 грн, решта суми – щомісячно протягом 3-х років по 860 грн.
Куди звернутися для отримання державної допомоги при народженні дитини?
Заяву та документи приймають посадові особи виконавчого органу або центру надання адміністративних послуг (ЦНАП)
Призначення і виплата державної допомоги сім’ям з дітьми здійснюються органами соціального захисту населення за зареєстрованим місцем проживання або місцем проживання заявника.
Нагадуємо, що батьки (опікун) також можуть скористатися комплексною послугою єМалятко. Детальніше за посиланням https://diia.gov.ua/services/yemalyatko
Які документи необхідно надати для отримання послуги?
• заява одного з батьків (опікуна) встановленого зразка;
• копія свідоцтва про народження дитини (з пред’явленням оригіналу).
Заява про призначення допомоги при народженні дитини може бути подана в електронній формі (з використанням засобів телекомунікаційних систем, через офіційний веб-сайт Мінсоцполітики або інтегровані з ним інформаційні системи органів виконавчої влади та місцевого самоврядування, зокрема з використанням кваліфікованого електронного підпису) структурному підрозділу з питань соціального захисту населення.
Додатково – копія рішення про встановлення опіки (для опікунів).
Міністерство соціальної політики України