Що заборонено у “жовтій” зоні епідемічної небезпеки під час дії карантину

29.10.2020

Відповідно до пункту 1  постанови Кабінету Міністрів України від 22.07.2020 №641 “Про встановлення карантину та запровадження посилених протиепідемічних заходів на території із значним поширенням гострої респіраторної хвороби СОVID-19″ на території України  встановлено карантин з 1 серпня до 31 грудня 2020 року. Згідно рішення Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій від 23 жовтня 2020 року  у  мм. Кропивницькому, Олександрії та у Добровеличківському, Долинському, Компаніївському, Кропивницькому, Новоархангельському, Новоукраїнському, Олександрійському, Світловодському районах з 00 годин 00 хвилин 26 жовтня 2020  року   встанослено  “жовтий” рівень епідемічної небезпеки поширення СОVID-19. На території регіону (адміністративно-територіальної одиниці), на якій установлено “жовтий” рівень епідемічної небезпеки, забороняється:

1) проведення масових (культурних, спортивних, соціальних, релігійних, рекламних та інших) заходів за участю більш як 30 осіб (у разі проведення заходів з кількістю учасників до 30 осіб організатор забезпечує дотримання між учасниками фізичної дистанції не менше ніж 1,5 метра);а також діяльність кінотеатрів та закладів культури з наповненістю кінозалів або залів понад 50 відсотків місць у кожному окремому кінозалі або залі;

2) здійснення регулярних та нерегулярних перевезень пасажирів автомобільним транспортом, зокрема перевезень пасажирів на міських автобусних маршрутах у режимі маршрутного таксі, в електричному (трамвай, тролейбус), залізничному транспорті, у міському, приміському, міжміському, внутрішньообласному та міжобласному сполученні, в кількості більшій, ніж кількість місць для сидіння, що передбачена технічною характеристикою транспортного засобу, визначена в реєстраційних документах на цей транспортний засіб.
Перевізник несе відповідальність за забезпечення водіїв засобами індивідуального захисту, зокрема респіраторами або захисними масками, та здійснює контроль за використанням засобів індивідуального захисту, зокрема респіраторів або захисних масок пасажирами під час перевезення, у тому числі виготовлених самостійно;
3) проведення дискотек, робота розважальних закладів (нічних клубів), діяльність закладів громадського харчування із організацією дозвілля (ресторанів, кафе, барів, закусочних, їдалень, кафетеріїв, буфетів тощо);
4) відвідування закладів дошкільної, загальної середньої, позашкільної та спеціалізованої мистецької освіти у разі, коли на самоізоляції через контакт з пацієнтом з підтвердженим випадком СОVID-19 перебуває більше ніж 50 відсотків здобувачів освіти та персоналу закладу освіти;
5) робота після 22-ї та до 7-ї години суб’єктів господарювання з надання послуг громадського харчування без організації дозвілля (ресторанів, кафе, барів, закусочних, їдалень, кафетеріїв, буфетів тощо), крім діяльності з надання послуг громадського харчування із здійсненням адресної доставки замовлень та замовлень на винос.

Окрім того, на території регіону або окремої адміністративно-територіальної одиниці регіону, на якій установлено “жовтий”, “помаранчевий” та “червоний” рівень епідемічної небезпеки, додатково можуть застосовуватись обмежувальні протиепідемічні заходи, визначені рішенням Державної комісії з питань техногенно- екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій або органів державної влади та органів місцевого самоврядування. Так,  відповідно до рішення, ухваленого   обласною комісієї з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій,  на території області, починаючи з 09 жовтня 2020 року,  діє  тимчасова заборона на  проведення   масових заходів.

Наполегливо просимо Вас дотримуватись заходів індивідуальної безпеки, не відвідувати регіони з підвищеним рівнем захворюваності на COVID-19! Бережіть себе, своїх рідних та близьких, залишайтеся вдома при перших ознаках хвороби! Будьте здорові!