Щоб попередити пожежі в домівках із пічним опаленням, рятувальники провели профілактичні бесіди з жителями с. Оситняжка

25.11.2021

Застаріле пічне опалення, яке ще досі обігріває домівки частини жителів Кіровоградщини, є одним із головних чинників виникнення пожеж в опалювальний сезон. Крім того, громадяни обладнують приватні оселі камінами на дровах, печами нового покоління або використовують комбіновані котли, що працюють і на твердому паливі, і на газі. Господарі будинків, що обігріваються теплом відкритого горіння, повинні чітко знати правила використання таких систем обігріву та постійно контролювати стан пожежної безпеки в оселі.

Щоб нагадати громадянам правила пожежної безпеки та допомогти уникнути пожеж в оселях, рятувальники проводять роз’яснювальну роботу з власниками будинків із пічним опаленням.

Сьогодні, 25 листопада, фахівці Кропивницького РУ ГУ ДСНС в області разом із представниками місцевих органів влади цілеспрямовано обійшли будинки з пічним чи змішаним типом опалення у с. Оситняжка Кропивницького району.

Рятувальники з дозволу господарів оглянули системи обігріву та дали поради, як використовувати пічне опалення без ризику для життя:

перед початком, а також протягом усього опалювального сезону слід очищати димоходи та печі від сажі, щоб не сталось її займання;
біля кожної печі перед топковим отвором на підлозі слід прибити металевий лист розміром не менше 0,5 на 0,7 м;
усі димові труби та стіни на горищі, через які прокладено димові канали, повинні бути заштукатурені й побілені;
попіл та шлаки, що їх видаляють із топки, необхідно заливати водою та виносити в спеціально відведені місця.

На завершення розмови рятувальники залишили господарям листівки для самостійного ознайомлення з правилами пожежної безпеки.

Прес-служба ГУ ДСНС Україниу Кіровоградській області