Щодо питання призначення проміжних виборів депутата Великосеверинівської сільської ради в багатомандатному виборчому окрузі № З

01.11.2023

МІСЦЕВІ ВИБОРИ 25 ЖОВТНЯ 2020 РОКУ
Великосеверинівська сільська територіальна виборча комісія
Кропивницького району Кіровоградської області

ПОСТАНОВА №1

с. Велика Северинка

31 жовтня 2023 року

Щодо питання призначення проміжних виборів депутата
Великосеверинівської сільської ради в багатомандатному
виборчому окрузі № З

До Великосеверинівської сільської територіальної виборчої комісії Кропивницького району Кіровоградської області (далі – Великосеверинівська сільська територіальна виборча комісія) надійшло повідомлення Великосеверинівської сільської ради Кропивницького району Кіровоградської області (далі – Великосеверинівська сільська рада) від 30.10.2023 року з рішеннями Великосеверинівської сільської ради від 24.10.2023 №1412 “Про дострокове припинення повноважень депутата Великосеверинівської сільської ради Кропивницького району Кіровоградської області VIII скликання Комісарука Володимира Степановича ” у зв’язку з його особистою заявою про складення ним депутатських повноважень, який був обраний в багатомандатному виборчому окрузі № 3.

Розглянувши зазначені повідомлення та рішення Великосеверинівської сільської ради, територіальна виборча комісія зазначає.

Порядок призначення проміжних виборів депутатів селищної ради (територіальної громади з кількістю виборців до 10 тисяч) в багатомандатних виборчих округах визначені статтями 195, 285 Виборчого кодексу України (далі – Кодекс) і призначаються на найближчу останню неділю березня або останню неділю жовтня (крім року проведення чергових місцевих виборів), а виборчий процес розпочинається за п’ятдесят днів до дня проміжних місцевих виборів. Рішення про призначення проміжних виборів депутатів селищної ради приймається територіальною виборчою комісією не пізніш як у десятиденний строк з дня надходження до територіальної виборчої комісії повідомлення відповідної місцевої ради про дострокове припинення повноважень депутата, обраного у відповідному виборчому окрузі.

Вирішуючи питання щодо можливості призначення проміжних місцевих виборів, Великосеверинівська сільська територіальна виборча комісія бере до уваги таке.

Відповідно до частини першої статті 19 Закону України “Про правовий режим воєнного стану” в умовах воєнного стану забороняється проведення виборів Президента України, а також виборів до Верховної Ради України, Верховної Ради Автономної Республіки Крим і органів місцевого самоврядування.

Відповідно до частини другої статті 64 Конституції України в умовах воєнного стану можуть встановлюватися окремі обмеження прав і свобод із зазначенням строку дії цих обмежень.

У зв’язку з введенням в Україні воєнного стану постановою Центральної виборчої комісії від 24 лютого 2022 року № 59 “Про деякі питання організації підготовки та проведення проміжних виборів народного депутата України 27 березня 2022 року в одномандатному виборчому окрузі № 206, позачергових, проміжних та повторних місцевих виборів у зв’язку з введенням в Україні воєнного стану” з 24 лютого 2022 року припинилися розпочаті виборчі процеси та у період дії воєнного стану не розпочиналися нові виборчі процеси відповідних місцевих виборів.

Відповідно до положень частини першої статті 20 Кодексу після припинення чи скасування дії режиму воєнного або надзвичайного стану перебіг відповідного виборчого процесу, припиненого у зв’язку з цим, розпочинається спочатку. Рішення щодо призначення виборів, виборчий процес яких був припинений або не розпочався у зв’язку з введенням воєнного або надзвичайного стану, ухвалюється відповідним суб’єктом їх призначення не пізніше місяця з дня припинення або скасування воєнного або надзвичайного стану.

Відповідно до Кодексу територіальна виборча комісія є колегіальним органом, який діє на підставі Конституції та інших законів України і наділений повноваженнями щодо організації підготовки і проведення місцевих виборів у порядку та межах, встановлених законами України. Комісія відповідно до своїх повноважень забезпечує дотримання передбачених Конституцією та законами України принципів і засад виборчого процесу, реалізацією виборчих прав громадян України. Комісія будує свою діяльність на принципах верховенства права, законності, незалежності, об’єктивності, компетентності, професійності, колегіальності розгляду і вирішення питань, обґрунтованості прийнятих рішень, відкритості і публічності (статті 32 та 33 Кодексу).

Враховуючи викладене, відповідно статті 5 Закону України “Про статус депутатів місцевих рад», керуючись статтями 20, 33,36, 195, 285 Кодексу, постановою Центральної виборчої комісії від 24 лютого 2022 року № 59 “Про деякі питання організації підготовки та проведення проміжних виборів народного депутата України 27 березня 2022 року в одномандатному виборчому окрузі № 206, позачергових, проміжних та повторних місцевих виборів у зв’язку з введенням в Україні воєнного стану”, Закону України “Про правовий режим воєнного стану“, Указу Президента України від 24 лютого 2022 року № 64/2022 “Про введення воєнного стану в Україні”, затвердженого Законом України від 24 лютого 2022 року № 2102- IX та відповідними Указами Президента України та Законами України щодо продовження строку дії воєнного стану в Україні,

Великосеверинівська сільська територіальна виборча комісія

ПОСТАНОВЛЯЄ:

  1. Взяти до відома рішення Великосеверинівської сільської ради від 24.10.2023 №1412 “Про дострокове припинення повноважень депутата Великосеверинівської сільської ради Кропивницького району Кіровоградської області VIII скликання Комісарука Володимира Степановича ”, у зв’язку з його особистою заявою про складення ним депутатських повноважень, який був обраний в багатомандатному виборчому окрузі № 3.
  2. Після припинення чи скасування дії режиму воєнного стану в Україні призначити проміжні вибори депутата Великосеверинівської сільської ради в багатомандатному виборчому окрузі № 3 з урахуванням вимог Кодексу.
  3. Цю постанову надіслати Центральній виборчій комісії.
  4. Цю постанову оприлюднити на офіційному веб-сайті Великосеверинівської сільської ради та розмістити на стенді офіційних матеріалів Великосеверинівської сільської територіальної виборчої комісії.

Голова Великосеверинівської сільської територіальної виборчої комісії  Владислав КОЛІНЬКО

Секретар Великосеверинівської с’ територіальної виборчої комісії  Галина ГЛИНСЬКА