Щодо випадку виникнення африканської чуми свиней

12.01.2024

Кропивницьке районне управління Головного управління Держпродспоживслужби в Кіровоградській області  повідомляє про те, що при дослідженні патологічного матеріалу, відібраного від трупу дикої свині, знайденої на території мисливського обходу № 5 «Казанківського МРГ» Казанківської селищної ради Баштанського району Миколаївської області, встановлено захворювання на африканську чуму свиней.

Звертаємо увагу, що населені пункти Кропивницького району  Докучаеве,  Мальчевське,  Медове розташовані на відстані до 15 км від неблагополучної території та, беручи до уваги сезонну міграцію диких свиней, наголошуємо, що тільки безумовне дотримання вимог і правил  утримання свиней забезпечить стабільне епізоотичне благополуччя щодо АЧС та інших гострозаразних хвороб тварин на територіях сільських рад.

Щоб застерегти розповсюдження захворювання в разі виникнення африканської чуми свиней на території району, Кропивницьке районне управління звертає увагу керівників свиногосподарств,  власників індивідуальних господарств, які знаходяться на  територіях Аджамської, Первозванівської, Катеринівської, Великосеверинівської, Соколівської сільських рад та наголошує на  необхідності посилення заходів біологічної безпеки на тваринницьких об’єктах усіх форм власності, що передбачені Інструкцією з профілактики та боротьби з африканською чумою свиней по недопущенню виникнення та розповсюдження африканської чуми свиней на території Кропивницького району та за його межами.

При підозрі на африканську чуму свиней та в разі загибелі тварин просимо  терміново повідомляти Кропивницьку районну державну лікарню ветеринарної медицини за адресою: місто Кропивницький, вулиця Бобринецький шлях, 6,   або за телефоном  (0522) 33- 85- 70 та сприяти у розслідуванні  таких випадків.