Щодо випадку виникнення африканської чуми свиней

07.09.2023

Кропивницьке        районне      управління       Головного        управління Держпродспоживслужби в Кіровоградській області повідомляє про те, що на території приватного підприємства «Андвікс» за адресою: село Подорожнє, Великоандрусівська сільська рада, Олександрійський район, Кіровоградська область, встановлено захворювання на африканську чуму свиней (далі – АЧС) (звіт про результати досліджень Кіровоградської РДЛ ДПСС від 02 вересня 2023 № 2710).

У епізоотичному вогнищі та зоні захисту проводяться заходи у відповідності до вимог Інструкції з профілактики та боротьби з африканською чумою свиней, затвердженої наказом Міністерства аграрної політики та продовольства України 07 березня 2017 року № 111 та зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 29 березня 2017 р. за № 432/30300.

Кропивницьке районне управління  наполегливо закликає власників тварин уважно спостерігати за станом їхнього здоров’я та дотримуватися правил біобезпеки:

  • перевзувайтеся і перевдягайтеся, коли заходите в приміщення, де утримуються свині. Гумове взуття – лише для свинарника. Вірус не переноситься повітрям, потрапити до тварини він може тільки тоді, коли його туди занесе власник або персонал;
  • перед входом у свинарник покладіть (в розрізану пластикову каністру) килимок (краще поролоновий), який регулярно змочуйте дезінфікуючим засобом (наприклад, добре підійде «Білизна», універсальний чистячий засіб тощо). Це дієвий спосіб знищити бактерії та віруси на взутті;
  • не пускайте у свинарник інших сторонніх людей;
  • не випускайте свиней з хліва – їх не можна вигулювати;
  • не утримуйте в одному приміщенні зі свинопоголів’ям інших тварин чи птицю, особливо, якщо вони виходять на двір;
  • не годуйте свиней залишками їжі зі столу. Однак, якщо цього не можна уникнути, прокип’ятіть їжу впродовж 30 хвилин перед тим, як згодуєте свиням. Корми для свиней також треба проварювати;
  • щодня оглядайте свиней. Якщо виникла підозра, що вони захворіли – обов’язково повідомте ветеринарного лікаря;
  • пам’ятайте, що рано чи пізно інфіковане вірусом АЧС м’ясо, яке заморозили в холодильнику, чи сало, яке закрили у банки, може стати причиною наступного спалаху захворювання, адже вірус у них житиме впродовж тривалого часу.

Пам’ятайте, що лише суворе дотримання зазначених вище вимог забезпечить можливість уникнути виникнення захворювання та значних економічних збитків.

Звертаємось до громадян – у разі підозри захворювання тварин на АЧС терміново звертайтеся до державних установ ветеринарної медицини та повідомляйте Головне управління Держпродспоживслужби в Кіровоградській області за тел.: (0522) 32 13 61.