Шкідливі клопи: саме час проводити обробку зернових

11.06.2021

Головне управління Держпродспоживслужби в Кіровоградській області за результатами проведених обстежень повідомляє про настання оптимального строку проведення обробок зернових проти личинок шкідливих клопів – це момент закінчення цвітіння-початок молочної стиглості та наявності в посівах 15-30% личинок третього віку, що свідчить про відродження переважної більшості личинок.

Збереження технологічних і посівних якостей зерна передбачає проведення захисних заходів у посівах сильних і цінних пшениць за наявності 2-х і більше личинок на кв.м. Решту посівів обприскують за 4-6, насіннєвий ячмінь – 8-10, товарні посіви – 20-25 личинок на кв.м. Захист посівів від клопа шкідливої черепашки слід провести протягом 10-12 днів від завершення відродження личинок до появи їх четвертого віку, що відбуватиметься у першій половині червня.

Захисні обробки слід проводити лише тими препаратами, які включені до «Переліку пестицидів та агрохімікатів, дозволених для використання в Україні». Звертаємо увагу, що захисні обробки проводять з обов’язковим дотриманням регламентів їх застосування. Детальніше про це читайте на нашому сайті за посиланням.

У разі потреби в додатковій інформації щодо захисту рослин, в тому числі консультації про проведення захисту посівів від шкідливих клопів, звертайтеся до управління фітосанітарної безпеки Держпродспоживслужби Кіровоградщини за адресою: м. Кропивницький, вул. Тараса Карпи, 84, каб. 303, 304, 310 або за телефонами: (0522) 32 12 21, 32 12 64.

Піклуйтесь про рослини вчасно та майте гарні врожаї!

Головне управління Держпродспоживслужби в Кіровоградській області