Штраф або обмеження волі за незаконну вирубку ялинок

17.12.2017

З наближенням Новорічних і Різдвяних свят зростає турбота за збереження лісових красунь – ялинок. Адже кожного року в цей час спостерігаються непоодинокі факти їх самовільних порубок. Державна екологічна інспекція закликає усіх дотримуватись природоохоронного законодавства, адже згідно з Кодексом України про адміністративні правопорушення, незаконна порубка дерев хвойних порід (ст. 65) у лісі тягне за собою накладення штрафу на громадян у розмірі від 85 до 170 грн. і на посадових осіб від 119 до 204 грн.

Якщо ці правопорушення скоєні особою віком від шістнадцяти до вісімнадцяти років та ця особа не має самостійного заробітку, тоді штраф стягується з батьків або осіб, які їх заміняють (згідно ст. 307 КУпАП).  Інспекція попереджає, що за порушення порядку придбання чи збуту об’єктів рослинного світу (новорічних ялинок) без документів також передбачена відповідальність, яка тягне за собою накладення штрафу від 510 до 1700 грн. з конфіскацією об’єктів рослинного світу чи без такої за рішеннями відповідних місцевих судів.

А для тих, хто все ж таки вирішив збагатитися незаконним промислом, за нелегальну заготівлю і продаж новорічних ялинок, слідує покарання, передбачене ст.246 КК України «Незаконна порубка лісу», покарання у вигляді штрафу від 850 до 1700 неоподаткованих мінімумів доходів громадян або арештом на строк до 6 місяців чи обмеженням волі до 3 років, або позбавленням волі на той самий строк, з конфіскацією незаконно добутого.

Окрім того, за кожне незаконно зрубане дерево нараховуються збитки, відповідно:

• на територіях природно-заповідного фонду:  діаметром до 10 см. – 246 грн,  10,1-14 см.- 429 грн.
  •  у лісах:    до 10 см.-126 грн.  10,- 14 см. -222 грн.
  •  у межах населених пунктів: до 6 см. – 800 грн. ;   6,1- 10 см.- 1152 грн.; 10,1- 14 см. – 1500 грн.

У передноворічний період традиційно буде організовано виїзну торгівлю новорічними ялинками, гілками та композиціями, де ялинки можна буде придбати на законних підставах.