Штраф для злісних порушників комендантської години сягне 340 тисяч гривень — проект

31.10.2023

Доки одні українці ночують в окопах або знищують ракети та дрони у небі над країною, інші, попри комендантську годину, продовжують розважатися у нічних закладах.

Аби припинити нічні розваги під час війни, група нардепів зареєструвала проект «Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення та інших законів щодо встановлення адміністративної відповідальності за порушення вимог або невиконання деяких заходів правового режиму воєнного стану» (№10195), повідомляє «Закон і Бізнес».

Документ пропонує доповнити КпАП новою ст.2102, в якій визначити стягнення за порушення вимог або невиконання заходів правового режиму воєнного стану.

Так, наприклад, за перебування у комендантську годину на вулицях та в інших громадських місцях без спецперепусток передбачений штраф від 500 до 1000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 8500 до 17000 грн.). У разі повторного затримання протягом року сума автоматично збільшується удвічі.

Водночас для керівника суб’єкта господарювання, який не дотримуватиметься спеціального режиму світломаскування або режиму роботи штраф становитиме від 3 до 6 тис. н.м.д.г. (від 51 до 102 тис. грн.). За повторне порушення він може сягнути й 340 тис. грн.

Така санкція, вочевидь, спрямована проти рестораторів та власників клубів, які продовжують працювати попри комендантську годину. А встановлювати режим роботи для суб’єктів господарювання всіх форм власності, крім державної, будуть військові адміністрації населених пунктів.

«Закон і Бізнес»