Штрафи суттєво зростуть

11.10.2024

10 жовтня Верховна Рада України ухвалила в другому читанні законопроєкт №9665, який значно посилює кримінальну та адміністративну відповідальність за незаконний обіг деревини. Про це пише Рубрика з посиланням на Верховну Раду України

Законопроєкт, підтриманий 242 депутатами, передбачає суттєве збільшення штрафів та інші види покарань за незаконне вирубування дерев і пошкодження чагарників, що завдає значної шкоди навколишньому середовищу.

Штрафи за такі дії зросли у п’ять разів і тепер коливатимуться в межах від 34 до 85 тисяч гривень. Крім того, за такі правопорушення залишається можливість обмеження або позбавлення волі на строк до трьох років.

За повторні злочини або вчинення їх за попередньою змовою штрафи зростають від 85 до 170 тисяч гривень. У випадках, коли злочин скоєно на заповідних територіях, максимальний штраф може сягати 170 тисяч гривень, а в разі тяжких наслідків — від 255 до 425 тисяч гривень.

Окремо народні депутати передбачили покарання за незаконну вирубку дерев під час воєнного стану, що передбачає позбавлення волі до 10 років. Закон також запроваджує покарання за незаконну заготівлю очерету, що тепер каратиметься штрафом від 34 до 85 тисяч гривень.

Зміни торкнулися й адміністративної відповідальності за порушення, такі як незаконне вирубування молодняка та лісових культур. Штрафи за ці дії для фізичних осіб тепер становлять від 3400 до 5500 гривень, для посадовців — до 10200 гривень.

Закон також вводить відповідальність за перевезення, зберігання чи збут деревини без належних документів, що підтверджують законність її вирубки. Для громадян штраф за це становитиме від 510 до 1020 гривень, для посадових осіб — до 5100 гривень.

Відповідальність також посилили за самовільне сінокосіння і пасіння худоби на землях державного лісового фонду, не вкритих лісом, а також заготівлю очерету, самовільне збирання плодів, горіхів, грибів та ягід.

Якщо раніше на порушників очікував штраф від 17 до 21 гривні, то тепер від 425 до 850 гривень.

Автори законопроєкту наголосили, що ці заходи спрямовані на гармонізацію українського законодавства з нормами Європейського Союзу та покращення екологічного захисту країни.

Рубрика